| IrinaRebeca222 a întrebat:

E adevărat ca daca te masturbezi mai des "te termini" mai repede in timpul actului? Ma refer la fete

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Daca te masturbezi des, dimpotriva, s-ar putea sa ajungi mai greu la orgasm in timpul actului sexual. Si asta pentru ca se diminueaza libidoul (fiindca te descarci prin masturbare). Eu as zice ca ar fi bine sa nu te mai masturbezi deloc, pentru ca atunci cand intretii relatii sexuale sa fii "in forma maxima".

9 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

"Te termini"? happy funny. Daca te masturbezi, poți sa stii mai bine decât daca nu, care sunt "butoanele" pe care trebuie sa apeși sa meargă treaba bine. Pe de alta parte, nu vei putea comunica niciodata cu foarte mare precizie ce si cum iti trebuie, prin urmare, el nu va fi neaparat la fel de iscusit ca tine sa te stimuleze fix asa cum si cat iti doresti. Așadar, daca te masturbezi nu-i musai sa ajungi mai rapid la orgasm in timpul sexului cu un partener, insa daca nu stii ce-ti face plăcere si care-ti sunt "detonatoarele", consider ca ai mult mai putine șanse.

| Barbati4Femei a răspuns:

Nu nu e adevarat. Masturbarea e un mod mai bun de auto-cunoastere, dar nu dusa la extrem, adica devenind dependenta de ea.

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu este adevarat ca termini mai repede in timpul actului normal.
Problemele apar daca te autosatisfaci de prea multe ori si atunci te obisnuiesti prea mult cu placerea oferita de tine iar unui barbat ii va fi mai greu sa te satisfaca.
E mult mai bine sa pui un barbat sa se ocupe de placerile tale, chiar daca asta inseamna sa-l inveti tu tot ce iti place, decat sa ajungi dependenta de tine insuti. happy

| Fernando9Torres a răspuns:

Nu,*iti vine sa dai limbi intre oute*-fabianutz 2014 laughing))))))

| Blamely a răspuns:

Nu, dimpotriva va fi mai greu.

| IrinaRebeca222 explică (pentru Blamely):

Mulțumesc de informație.

Răspuns utilizator avertizat
| adeluna a răspuns:

Cum spune si "Barbati4Femei" a adevarat ca e o buna modalitate de a te auto-cunoaste si de a stii ceea ce-ti place. E logic ca, odata indentificat asta sa poti sa ajungi mai usor la orgasm, stiind ce ai de facut, sau ce sa-i ceri lui sa faca, decat sa bajbaiesti. I would say go for it!

| IrinaRebeca222 explică:

Stii, ma refeream dacă nu "iți dai drumu" prea repede, daca ai probleme cu asta pentru ca baiatul sa aiba "placarea" aia ca a putut sa te "satisfacă". Adica daca exista factori care influențează ca asta sa se produca mai repede. Dar bineînțeles, e mai ușor sa jignești. Chiar nu ma refeream la mine, ci sunt curioasa.
Btw, mulțumesc pentru răspunsul " inteligent"