| laramaria a întrebat:

E normal sa vreau sa aflu mai multe detalii despre fostele prietene ale iubitului meu?

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Cred ca e normal sa fii curioasa. Ai tendinta sa te compari cu ele, sa le gasesti defecte ca sa te simti tu mai bine. Teoretic nu ar trebui sa facem asta dar o facem oricum. big grin Doar suntem fete, nu ne putem abtine. Uneori inveti din greselile fostelor. Oricum, ai grija sa nu intreci masura. Nu ii cere iubitului tau tot timpul detalii. Mi-am dat seama ca nu faci decat sa rascolesti amintiri si cine stie ce pasare reinvie din cenusa? straight face Deci multumeste-te cu cateva informatii, apoi lasa-le pe ele cu viata lor si concetreaza-te asupra ta si lui.

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si eu am fos curioasa. Dar nu foarte multe detalii. Adica e normal sa te intereseze nume, poza, varsta, ce muzca prefera, cat au fost impreuna, de ce s-au dspartit. dar am auzt de femei care intreaba preferinte in pat, povesti de familie, asta nu mi se mai pare normal.

nony
| nony a răspuns:

Curiozitatea a omorat pisicawinking.asa ca stai in banca ta, nu conteaza pe cine a avut, conteaza mai mult ce va face in continnuare.

| Vizitiul a răspuns:

Eu zic sa sa traiesti prezentul!winking...nu mai cauta in trecut ca cine stie peste ce daihee hee.

cami
| cami a răspuns:

Nu, mie nu mi se pare normal. Adica, tu iti creezi o impresie despre el, pe baza fostelor prietene? Nu draguta, nu face prostia asta.
Ce-a fost, a fost. Ce conteaza. Important e viitorul... (adica tu).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa iti pese.happyNu conteza cu cine a fost si ce a facutwinkingConteaza ca acum e cu tine love struck
Nu te mai interesa de ele ca s-ar putea sa se supere prietenul tauwinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze asa ceva.Tot ce conteaza e ca sunteti impreuna.

| M.J. a răspuns:

Nu e nimic anormal, dar ce rost are sa rascolesti trecutul, ce-a fost a fost... ce mai conteaza.important e ca esti acum cu el... poti afla lucruri dureroase...eu una sunt f geloasa, iar cand prietenul meu imi ad aminte de una din fostele lui, ma sup...nu suport...mai bine ai lasa lucrurile asa cum sunt

| amoremioX a răspuns:

Da..cred k vrei sa vezi ce diferente sunt intre voi la propriu si figurat

| Lorenyk a răspuns:

Depinde ce detalii. atata timp cat e doar o curiozitate si nu faci o obsesie din asta, si nu incerci sa afli pana si cel mai mic detaliu despre ele, si nu incepi sa te compari cu ele, e cat de cat in regula. insa cel mai bine e sa nu te intereseze, e mai "sanatos" asa, ca sa nu incepi sa iti faci ganduri de genul "ea era mai...decat mine"

| mioara a răspuns:

Nu, cea fost s-a dus acum urmeaza alte prietenii.

| Marii a răspuns:

Nu te mai gandi la trecutul lui. Bucura-te ca acum tu esti a lui.
Nu te mai interesa de ele, nu are rost, iar daca prietenul tau afla, o sa fie cam urat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mi se pare normal

| clauditza_2327 a răspuns:

Nu