| RAY a întrebat:

E ok sa te compromiti cu una urata de care nu isi place din moment ce fetele frumoase nu te baga in seama?
Va rog, fara vrajeala, aspectul fizic nu conteaza si doar sufletul conteaza.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Răspunsul este valabil. Dacă te atrage psihic, dar fizicul lasă de dorit aminteşte-ți că dacă erai tu o frumusețe nu se ajungea aici. Aşa că munceşte pentru aspectul tău fizic. Oricine se poate transforma dacă îşi doreşte cu adevărat.

20 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

"E ok sa te compromiti". E o antinomie aici. Compromisurile nu sunt OK sub nici o forma. In relatii se mai fac, uneori e necesar un mic compromis, dar asta nu inseamna ca ar fi ceva OK.
Tu trebuie sa stii ce vrei, si daca fata se apropie de ce vrei. Prima mea prietena era considerata de ceilalti a fi o fata urita, dar nu era chiar asa, cel putin eu asa cred. Avea o inima mare, atit de mare, incit daca fizicul ei ar fi exprimat maretia inimii ei, ar fi fost una dintre cele mai frumoase fiinte de pe pamint.
Daca fatuca de care zici e la fel, are mult ecalitati interioare, si tu te cramponezi de exterior, trebuie sa te gindesti bine, acum poate nu iti place, dar sufletul transcede materialul, si in timp, ea poate deveni frumoasa pentru tine si fizic, pentru ca este frumoasa in interior.

| RAY explică (pentru cristi202):

Eu nu vorbesc de nici o fata acum, de curiozitate intrebam ce faci cand nu atragi fetele frumoase sau dragute

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă nu atragi fetele care au un aspect fizic mai plăcut înseamnă că tu eşti urât. Dacă nu faci ceva cu aspectul tău fizic, rămâi la fetele care nu se îngrijesc.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Intrebarea era despre altceva, dar e si asta un adevar

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Blue nu ma pot inalta oricat de mult as incerca asta, am 27 de ani e sf asa ceva, dar pot slabi recunosc asta

| FemeiaPisică a răspuns (pentru RAY):

Ce contează înălțimea? Am cunoscut bărbați sub 1.65m care erau însurați sau aveau succes la agățat mai ceva ca şi culturiştii. Dacă te axezi pe alte aspecte o să vezi că ai doar de câştigat.
Uite, eu sunt ectomorfă. Nu am un fizic atrăgător şi nici chipul nu prea mă avantajează. Am fost mereu grasă (75-78kg), dantură de cal cu aspect neîngrijit şi trăsături urâțele (ochi cu pleoapa căzută, fălci, gură cu expresie tristă, păr rar...). Arătam ca naiba intr-un cuvânt. Am slăbit(55kg în prezent), am purtat aparat dentar(nu am toți dinții în gură), nici genele nu mă ajută pentru că trupul meu are aspect de "cârnat", şi tot cu fața mea "tristă" am rămas. Nu îmi pot schimba mutra sau aspectul fizic decât prin chirurgie. M-am axat pe alte aspecte şi le-am folosit în avantajul meu.
Eşti ceea ce gândeşti. Gândirea pozitivă atrage lucrurile pozitive.
Cum am spus, nu sunt o frumusețe. Dar, cu toate astea am un iubit la care nici nu credeam că s-ar uita vreodată la mine. Este un "mascul alfa" cum îi spui tu. Atrage atenția prin aspectul său fizic şi trăsăturile sale armonioase. Eşti conştient că roiesc fetele pe lângă el. Este şi foarte inteligent, asta m-a atras la el. Ar putea avea orice fată vrea, nu te gândi că ar sta cu o urâțenie ca mine din interes când sunt atâtea fete frumoase care îi fac ochi dulci. Degeaba eşti frumos dacă nu te duce capul.
Decât să suferi după fete, mai bine fă-le pe ele să plângă după tine.

| cristi202 a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Si eu am fost uritel pana la 22 de ani. Am citit atunci insa o carte. Uritenia nu sta in ambalaj, in ce esti pe dinafara. Ceea ce conteaza e atitudinea ce o ai cu privire la tine. Te vezi urit? Vei fi urit! Te vezi OK? Vei fi OK, atit pentru tine, cit si pentru ceilalti. Si, schimbind asta, am observat ca oamenii nu se uita atit la ce esti in exterior, de fapt, daca ai ce oferi din interior, nici nu vor baga in seama ce e in exterior. Daca inainte fusesem un singuratic, am reusit atunci, prin schimbarea atitudinii sa fiu dupa un timp inconjurat de prieteni. Pe prima prietena a mea toti au spus despre ea ca e urita, eu am vazut frumusete, datorita inimii mari pe care o avea, si din acea cauza era iubita de toti. Azi, ca si tine, am o sotie frumoasa foc, dupa care multi au tinjit sa o aibe, si uneori are probleme pe strada cand merge, desi a trecut de 45 de ani. Cum de m-a luat? S-a uitat nu la ce se vede, ci la personalitate. Dupa cum zici, degeaba arati bine, daca inlauntru esti gol. Sau, cum spune una din cele mai citite carti ale lumii intr-unul din proverbele ei: femeia frumoasa si fara minte e ca un inel de aur pus in ritul unui porc. Mai bine un ambalaj mai slabut, si ceva de valoare inauntru, decat ceva care sa ia ochii, ca mai apoi sa iti para rau ca ai deschis cutia.
Si inca ceva: mi-ar place sa vad o poza de-a ta. Ca mai apoi sa iti pot spune sincer ca esti frumoasa (stai linistita, sotia mea nu s-ar supara, ea stie ca ea e cea mai frumoasa happy ). Pentru ca orice fata e frumoasa in felul ei, mai ales daca are ceva de oferit din interior.

| RAY explică (pentru FemeiaPisică):

Credeam ca esti baiat, am vazut ca esti fata numai are sens discutia bye

| RAY explică (pentru cristi202):

Tu ai 2m

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Da, si? Sa-i fi vazut pe unii cum rideau de mine cand aveam 1.98 si 66 de kg!
Si inca ceva, sa nu uiti asta: esentele tari se pastreaza in sticlute mici!

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Http://gramma.ro/produse/m1/1816/50/104/Pregatirea-pentru-adolescenta
Cartea asta m-a ajutat pe mine enorm de mult. Merita sa o cumperi si sa o citesti. Am avut-o, dar am dat-o, altfel, cu drag ti-as fi dat-o. Si cred ca, asa cum a ajutat pe multi alti tineri, te poate ajuta si pe tine.

| RAY explică (pentru cristi202):

Fara propaganda religioasa ok

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Mai, cartea nu aduce in discutie nimic despre Dumnezeu, ci vorbeste doar de problemele tinerilor. Atit. A, ca psihologul, care e renumit in America, e credincios practicant, asta e altceva. Asa, daca ar fi sa nu ai de-a face cu toti credinciosii practicanti cu care viata ta se intersecteaza, atunci ar trebui sa te multumesti cu foarte putin, caci ai descoperi ca multe lucruri nu le-ai mai putea face.
Uite cum facem, tu o cumperi, o citesti, si daca gasesti acolo vreo specificatie cu privire la Dumnezeu sau religie, eu iti dau banii pe ea, da?

| cristi202 a răspuns (pentru RAY):

Dar hai sa iti fac si propaganda religioasa, daca tot ai pomenit de ea. happy
"Cu Dumnezeu in subterana" de Richard Wurmbrand.
Dupa cum vezi, e vorba de Dumnezeu inca din titlul cartii.
Cartea e o pledoarie a existentei lui Dumnezeu, autobiografia unui om ce a stat 14 ani in inchisorile comuniste, din care trei ani singur intr-o celula intunecata, timp in care si-a vazut doar calaii, pe care totusi i-a iubit.
Si, nu uita, Richard Wurmbrand este nr. 5 in "Top Ten" al romanilor.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru RAY):

Răspunsul este valabil. Dacă te atrage psihic, dar fizicul lasă de dorit aminteşte-ți că dacă erai tu o frumusețe nu se ajungea aici. Aşa că munceşte pentru aspectul tău fizic. Oricine se poate transforma dacă îşi doreşte cu adevărat.

| Staind a răspuns:

I-o dai sub coada de doua ori si treci la alta urata...

| RAY explică (pentru Staind):

Nu-mi place genul asta de chesti

| Staind a răspuns:

Nu iti plac genul asta de chestii, dar ai sta cu cineva doar ca sa nu fii singur. Sa faci un compromis.
Daca tanti aia incepe sa simta cum ii fierbe sangele dupa tine...si tu nu ai nimic pentru ea, nu e putina marlaneala din partea ta?
Doar zic.

| RAY explică (pentru Staind):

Sau poate imi plac nu stiu n-am incercat asa ceva, incerc sa gasesc o solutie, ai dreptate nu e ok sasi bati joc de cineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand jignesti fete cu aceasta intrebare in al doilea rand ce is fetele urate pe post de bufon? Sunt rezerve? Merita sa fie bataia de joc a unui baiat nu nu merita si nu exista oameni urati si doar neingrijiti fiecare vede frumusetia diferit.O data am zic de un baiat ce frumos ii! Iar prietena mea a zis nu.i adevarat e urat ca dracu deci? Fiecare cu parerile lui.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Chiar nu am avut intentia de a jigni pe cineva, e doar o intrebare atat