| aney a întrebat:

E posibil ca viata sa fie asa de ironica?
Dupa 2 ani, prietenul meu imi spune ca e confuz in ceea ce priveste sentimentele lui pentru mine. Eu ii spun sa plece si sa intrerupem convietuirea impreuna daca e asa cum spune el, el da inapoi si imi reproseaza ca sunt prea taioasa si ca el vrea doar o pauza, nu o despartire definitiva.Eu ii spun ca nu cred in pauze intr-o relatie, el insista sa nu o terminam de tot. Eu ii pun bagajele la usa, zicandu-i ca doua lucruri nu accept intr-o relatie: -tradarea, si/sau lipsa dragostei. El pleaca, desi vad ca ii este greu, plange, se simte rau, tot felul de scene. Asteapta ca eu sa zic:" ramai iubirea mea". Eu nu o fac, desi sufletul mi se strange.
Dupa 2 saptamani de suferinta, in care plangeam necontenit, iar el nu inceta cu telefoanele, mesajele sms, si ulterior cu e-mailurile, iata ca intr-o zi m-am trezit zicandu-mi: ce bine e fara el! Ce fain e sa traiesti singura! O noua viata!
Astazi doar el sufera... imi trimite din cand in cand, calcand peste orgoliul lui, email-uri cu insinuari de a ma intalni.Ma sustrag mereu cu cite o scuza.
Intrebarea e: - l-am iubit cu adevarat? Sau m-a dezamagit atat de tare incat nu am puterea sa il iert?

Răspuns Câştigător
| anonimaa a răspuns:

Pai nu cred ca tu ai afltat raspunsul dar din exterior se vede cu ochiul liber: acum, singura, ai mai multe satisfactii decat atunci cand erai cu elhappy
poate l.ai iubit nu zic nu dar ideea cu o pauza in relatie sau chestiile de genul asta carora nu le mai vezi continuitate, au dus la un fel de rupere de situatie.
acum clar vrei sa te distrezi sau daca nu in orice caz sa ai alta viata. vei reusi deci multa bafta...si incearca sa lasi in urma ce a fost, dar nu te invinui ca acum el sufera si tu nu adica nu te simti vinovata pentru nimic, traieste. ti viata la maxim si nu uita ca dragostea este acolo unde nu o cautihappy
fundita? XOXO

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu cred că nu ţi-a păsat nicio secundă de el dacă după 2 ani nu-ţi pasă deloc iar lui i-a păsat mult prea mult de tine decât ai fi meritat tu.
Aşa sunteţi majoritatea superficiale. Exact când e şi el la greu sau într-o depresie, voi nu sunteţi în stare să-l susţineţi.
Ei trebuie să fie acolo pentru voi când plângeţi din toate stupizeniile şi faceţi istericale din care 99% sunt nejustificate şi O DATĂ are şi el nevoia de susţinerea voastră emoţională şi voi îi puneţi bagajele la uşă.
E bine că totuşi s-a întâmplat după 2 ani.
Ce sper eu să se întâmple: Să nu ajungă prea misogin şi să rănească pe altele sau să ajungă misogin şi să rănească pe alta care a procedat cu fostul exact cum ai procedat tu cu el.
Ţie îţi doresc să te îndrăgosteşti nebuneşte de următorul şi el să te lase exact când ţi-e mai greu să vezi şi tu cum e!
Nu l-ai iubit cu adevărat iar iertare tu trebuie să primeşti de la el, nu el de la tine.

| Luori a răspuns:

Poate ca a fost doar ceva care a trecut. Timpul te-a vindcat foarte repede, se pare. Insa tu acum trebuie sa iti dai seama daca ceea ce credeai ca este a fost cu adevarat. L-ai iubit atat de mult precum ai crezut tu? Ce a fost de fapt relatia voastra?

Esti o fata cu picioarele pe pemant, care vede foarte bine realitatea. As vrea sa nu ajungi sa crezi ca ti-ai pierdut timpul degeaba cu el si sa nu ii cedezi, iesind la o intalnire cu el. Lasa timpul sa treaca, asa sentimentele tale se vor limpezi, vor aparea altele

Bafta in continuare!

| Cryssy a răspuns:

Nu prea mi se pare ca l-ai iubit cu adevarat incat dupa atat de putin timp sa nu iti mai pese deloc. straight face

| Ángel_8890 a răspuns:

Parerea mea este ca a fost o obisnuta fata de el. Tu daca l-ai iubi crede-ma ca nu ai fi facut astfel si reactionat astfel. Pur si simplu dupa momentul despartiri ai simtit si tu cuvintul libertate ca sa spun astfel.Nu acea obligatie ca sa spun astfel. Pur si simplu cind erai in relatie cu el ai impresia ca el iti contreleaza viata sica faceti parte din aceeasi lumea. A tot intreg, dar iata ca el singur si-a dat seama ca nu este acea furtuna in inima lui, ca ea de acum s-a oprit. Dar poate pur si simplu el a dorit un pic de ragaz ca sa puna gindurile in ordine. Poate sunt niste momente dificile din viata, dar uneori daca dragostea este receproca cealalta persoana va dori sa te ajute sa depaseasca acea etapa... Daca l-ai iubit eu cred ca tu singurica trebuie sa te clarifici sa te intrebi acolo in inima oare ce a fost? si evident vei gasi acel raspuns. Dar viata continua totul e inspre bine, tu daca te simti libera plina de viata atunci nu ai nici o remuscare ca totul sa terminat.Dezamagirea nu consta in acest lucru, pur si simplu tu nu te asteptai la o astfel de situatie.

| LuS[z] a răspuns:

laughing
tipic Lor!laughing
Crede-ma se poate si mai rau...laughing)
OriCum Head In the sky!
Ca nu e singurul big grin
Nu-ti pot Da UN raspuns mai pe subiect pentru ca nu stiu cu adevarat ce simti u big grin

| 31957319 a răspuns:

Mi se pare o prostie dupa doi ani sa ajungi sa nu mai simnti nimic. Chiar e posibil?
El s-a referit la o pauza... poate tu esti aceea care il strofoca si isi facea de cap in acelasi timp. Iar acum ce te-ai gandit, mai bine sa imi fac de cap si sa nu trebuiasca sa ii mai port de grija.
Poate a avut o depresie.
Sau vreo problema...
In general femeia intr-o relatie nu se prea strofoaca cu nimic. iar cand baiatul ii in impas ea sare la altul si tot asa...
Te-a dezamagit ca a cerut o pauza?
Si la intrebarea L-am iubit cu adevarat? cine sa stie? daca nu tu?