| Secretkkk a întrebat:

E PROBLEMA UNEI PRIETENE: Am nevoie de parerea voastra, eu sunt o fata cum sa zic asa putin plinuta, am forme...baietilor din cite am inteles le plac. Am piept frumos, fund, am picioarele plinute, sunt cam grosute, si am putin pe sale. Am un prieten cu care ma intilnesc de un an, el nu mi-a cerut niciodata sa slabesc sau sa ma schimb, el mereu imi zice ca sunt frumasa asa cum sunt si ma place enorm asa, zice ceva de genul,, Nu vreau sa merg cu scindura in subtioara", dar nu stiu daca sa il cred... El ma prezinta mereu peste tot ca fiind viitoarea lui, toti din jurul lui ma cunosc si sunt de acord cu mine, ma plac asa cum sunt si ma accepta. El imi zice ca nu il intereseaza figura sau cum arat, dar ii place ce este in interiorul meu, sufletul meu si ca lui nu ii rusine cu mine deoarece cind merge de mina cu mine stie ca inca nu ma inceput nimeni si nu ma poate badjocori nimeni si are cu ce se mindri! Intre noi inca nu a fost nimic adica nu am facut dragoste, el a zis ca ma steapta cind voi fi gata si nu ma preseaza deloc. Dar nu stiu ce sa fac cind vom ajunge la acest moment, ma voi simti rusinata de figura mea, el m-a vazut in lenjerie si a zis ca ii plac. NU SUNT GRASA, SUNT DOAR PLINUTA. Ce sa fac? Sa il cred? Ajutati-ma va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Te iubeste, ii placi cum esti, pentru ce mai conteaza ce ar crede restul lumii despre tine? Daca ii placi lui nu te schimba din simplul motiv ca tu te crezi plinuta. Te simtit bine in pielea ta? Baiatul pe care il iubesti te iubeste? Atunci ce mai vrei? Profita de ce ai pentru ca esti o norocoasa cu asa un baiat, rar gasesti baieti asa care nu vor sa profite de fete. Simtete norocoasa si lasa restul de o parte, ai ce e mai frumos pentru tine si ceea ce te face mai fericita, restul e mai putin important daca tu esti fericita.

15 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca te iubeste, te accepta asa cum esti, stai linistita.
NImeni nu e perfect si din moment ce e cu tine si te place asa cum esti nu ai de ce s aiti faci griji...nu ai de ce sa te rusinezi de tine, fiecare are defectele si calitatiile lui, trebuie doar s aiti pui in evidenta calitatiile.Accepta-te asa cum esti si apreciaza-te, respectul si increderea care o ai tu in tine e foarte importanta.
Ma bucur ca ai intalnit un baiat care sa te iubeasca si sa te accepte asa cum esti.

| stresu a răspuns:

Omule, strici bunatate de relatie cu ideile astea. Omul te place, punct. Crede-ma, cand veti ajunge mai departe, nu va conta ca nu ti-a venit o pereche de blugi o datathinking
Lasa fixatiile mentale si bucura-te de viata, care oricum e mult prea scurta ca sa te preocupi de tampenii.

| Lorelai a răspuns:

Daca ai mai slabi un pic nu inseamna ca ai fi scandurabig grin Insa eu zic sa te simti bine in pielea ta si in plus el te place asa cum esti. Cand iubesti o persoana nu o iubesti pentru aspectul fizic. Dar daca nu il crezi, supune-l la diferite teste. Si iti mai dau un sfat, ai putea sa incerci sa slabesti(nu pentru ca ar fi o problema sa fii plinuta) ci ca sa te simti tu mai bine in corpul tau, pentru ca banuiesc ca orice am spune noi, tu tot vei avea complexe asa ca incearca sa salbesti putin. Fa multa miscare si tine o dieta. Nu e greu, trebuie doar sa ai ambitie. Sa-i vezi atunci fata prietenului taulaughing Oricum bafta!

| Ea12345 a răspuns:

Daca nu te placea asa cum esti, nu statea pana acum cu tine.Se distra un pic, si apoi te parasea.Plus ca te prezinta si prietenilor, deci e bine.Nu-ti face griji, multe fete sunt si,, grase" si au prieteni care tin le ele, fara sa le pese de acest impediment.
Insa, daca vrei sa slbaesti, fa-o pentru tine, nu pentru relatia voastra.
Succes si sa fii fericita!kiss

| lilboutique a răspuns:

Este foarte frumos felul in care se poarta cu tine! Nu vei putea fi niciodata fericita daca ai mereu indoieli, pana la urma ce motiv ar avea sa te minta?happy eu zic sa te bucuri de ceea ce ai!

| kristinutza a răspuns:

Eu cred ca chiar te iubeste...eu tot nu sunt chiar "slaba" si la fel ma simteam komplexata si ca ma v-oi rushina de corpul meu...
insa nu a ft asa...
Fii linistita ai un prieten dupa toate spuse destul de edukat, te stimeaza asa cum estisi nu nici-o o problema ca estiplinutsa nu putem fi toti la fel! Bafta

| Secretkkk explică:

Am 1, 78 si 65 kg, doar ca sunt mai greala os, asa e neamul din care vine eu...Nu maninc, sunt la dieta si nu imi plac alimentele grase...doar ca asa e felul meu de a fi!

| MoNsTeR a răspuns:

Daca esti doar plinuta si nu grasa asa cum zici nu cred ca ar fi vreo problema si sa te ingrijrezi din cauza iubitului. e normal daca esti adolescenta sa ai ceva mai mult in solduri.adica dinc ate stiu eu baietii se dezvolta in zona umerilor iar fetele la solduri.eu cred ca intr-adevar te iubeste.stai linistita:-pbig grin

| Dianna_8523 a răspuns:

Da-ne si niste date despre tine, inalitme, greutatehee hee ca poate te caracterizezi tu si nu estistraight face Ei bine, ai facut rost de un baiat minunat, care te accepta asa cum esti si care te poate astepta ori cat este nevoie. Nu te teme, cand va sosi momentul, o sa stiti amandoi ce aveti de facut. Bucura-te ca il ai si nu-l pierdewinking Te pup, papa :*

| dolyan a răspuns:

Eiiiiiiiiii, nu mai spune la nimeni ce ai yis aici, de ce? Pentru ca cei care vor afla ca ai o comoara o vor dori...TOTI. Ai grija de el, nu mai sunt multe exemplare din specia lui :-) Bravo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate ai spus ai alaturi baiatul la care viseaza toate fetele.
Te place asa cum esti.
Nu ii e rusine cu tine, mai mult, se mandreste oricui si oriunde cu tine.
Nu insista in a face dragoste, asa cum multi baieti o fac, te asteapta atata timp cat ai nevoie.
Crede-ma, nu stiu cine ar putea sa stea cu o fata un an de zile, sa procedeze cum face acel baiat si sa nu te iubeasca. E imposibil.
Baiatul te iubeste. Fi fericita. Pretuieste-l, merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu nu esti multumita de fizicul tau, ce conteaza ce zice prietenul tau? Azi sunteti impreuna, peste cativa ani doar va saluti, ca 2 cunostinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BAIATUL LA CARE VISEAZA TOATE FETELE? unu care te place ca nu esti "inceputa"? care mai e diferenta intre o tipa si o sticla de suc de la supermarket atunci?

nimenia, mass media promoveaza o gramada de tampenii asa ca multe tipe care arata chiar bine au impresia ca sunt "grase". asa ca ar fi cazul sa iti verifici BMI`ul, sa vezi daca te incadrezi in limitele normale. oricum, cel mai mult conteaza sa fii bine proportionata. daca dupa asta inca mai doresti sa slabesti, fa`o pentru tine, nu pentru prietenul tau care oricum s`ar putea sa te lase pentru alta "neinceputa".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wau chiar te iubeste multe persoane isi doresc un asemene prieten:inteligent, bun, profund si apoi simtete bine in pielea ta asa cum te plac cei din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy esti plinute si ai forme adica mai pe scur esti plinuta da frumoasahappy