| mgtow a întrebat:

E vorba despre o fata care o cunosteam din copilarie ma gasit pe fb si am vorbit pana cand am terminat legatura intre noi (ea avea sperante sa ramana intro relatie serioasa cu mine).

Dar mi-a dat de inteles ca e pe bani, a stat in Grecia vreo 4 ani si nu a muncit deloc iar tipul de 32 de ani ea avand 21 o intretinea, prin fb vedeam like-uri de la vreo 2 tipi trecuti de 28 de ani si comentarii asa de fite ca arata bine sau ce buna e...

Bun eu am incercat sa o blochez dar imi tot merge gandul la ea si o deblochez sa o vad arata bine frumoasa na, si i-am zis sa ma blocheze pentru ca nu are rost sa o tinem asa zice ca nu poate. Ba nu vrea sau am intrebat-o de ce nu vrei? Zicea ca (asa) parca ar fi o copila si tot ma uit la pozele ei oare ce-i trece prin cap?

Dc nu ma blocheaza? I-am zis ca nu poate sa fie cu mine pentru ca nu va functiona relatia, in trecut ne mai certam pe telefon si dupa cateva luni ma cauta si tot asa.

7 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Las-o balta, sterge-o, blocheaz-o, uit-o!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ți pierde timpul cu ea.

| T0T a răspuns:

Tu o cunoști mai bine și tu ar trebui să știi ce îi trece prin cap. Probabil chiar te place dar e ceva acolo care nu face ca relația să funcționeze. E decizia ta, faci ce vrei. Îți recomand două variante. Ori o rupi de tot cu ea, și asta însemnând și să o blochezi și să nu te mai gândești la ea, ori îi mai dai o șansă. Calea de la mijloc este și cea mai proastă. Punând această întrebare îmi arată faptul că nici tu nu ești hotărât și încă simți ceva pentru ea. Nu o mai da pe mijloc, alege ceva definitiv. Ia atitudine asupra vieții tale.

| mgtow explică (pentru T0T):

Mi-a recunoscut ca la inselat pe fostul prieten si toate prostiile care le-a facut chiar daca simt ceva pentru ea nu vreau sa mai stiu nimic de ea si gandul ma mai duce unde nu trebuie tot la ea. Nu cred in vraji sau farmece numai ca eu sant o fire care nu vrea deloc sa se implice in ceva stabil. Prefer sa stau asa rau pe plan sufletesc si bucuros pe interes profesional

| T0T a răspuns (pentru mgtow):

Acum fiecare suntem diferiți. Tu trebuie să cugeți mult la asta deoarece este o decizie importantă, o decizie pe care fiecare am lua-o diferit în această situație desul de dificilă. Gândește-te bine și ia o decizie pe care știi că o vei regreta cel mai puțin. Baftă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai terminat-o inca cu tipa aia nici acum?
1.E constienta de frumusetea ei si te joaca cum vrea.
2.Ai tu o salbiciune pentru formele ei, tanar fiind si nu o poti uita.
3.Pana da de unul cu pumnul tare si atunci nu te va mai cauta.

| ubox7007 a răspuns:

Incearco daca poti, dar daca iti fuge mintea tot la ea, iti va fi greu sa nu incerci. Daca nu te prea intereseaza asta e. Pana la urma oameni regreta ceea ce nu au facut, si de te duci si vezi ca e pe bani si d'astea, macar ti-ai luat o piatra de pe inima.