| anonim_4396 a întrebat:

{EDIT CA AM GRESIT MAI >>JOS]Am o intrebare serioasa legata de penis!, care nu vreau acum sa radeti sau faceti misto! intreb doar pentru mine sa imi fac o idee! La 13-14 ani ( Fac imd 14) am penisul de 7-8 cm cand "doarme" si 11-12 cm cand e la "cald"! Vreau sa stiu daca e bine! prefer sa imi raspunda baietii(varste mai mari) care au trecut si ei prin momente din astea! Nu intreb ca vreau sa fac sex sau asa! cum am spus vreau doar sa imi fac o idee! fara mistouri va rog! nu sunt chiar f interesat de chestia asta dar...

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E in limite normale.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

N-o sa fii un pornostar, dar mai creste, mai ai cativa ani in care te dezvolti. Sportul ajuta dezvoltarea armonioasa a corpului, fa miscare multa. Si nu te gandi prea mult la asta, ca nu e cazul. Cea mai mare prostie ar fi sa iti fie rusine cu tine insuti.

| SnicK a răspuns:

DA man e normal.
E perfect normal.

| aLyNuSh a răspuns:

Media marimi penisului in Romania este de 14, 5 cand e "cald". Tu il ai de 12 si ai 14 ani.Tragi singur concluzia.Media este la adulti.

| just4fun_6617 a răspuns:

Maskareit asta e raspuns? in fne. e f bine e f normalwinking

| enam2000 a răspuns:

Da este normala aceata dimensiune a penisului cand este "la cald" happy (adica medical vorbind se afla in erectie). Stai linistit caci fiind in crestere si organele sexuale se vor dezvolta. Schimbarile care marcheaza dezvoltarea fizica a unui baiat intr-un barbat matur, unul care este capabil de reproducere, apar in jurul varstei de 14 ani si se completeaza intre varstele de 14 - 18 ani. Timp suficient sa mai capeti cativa centimetri "acolo jos". In aceasta perioada de pubertate baietii devin mai inalti, cu umerii mai lati, mai musculosi, cu organe sexuale mai dezvoltate, apare parul facial(barba), ingrosarea vocii si alte schimbari care le vei observa. In concluzie nu trebuie sa-ti faci griji. happy

| mihai_6493 a răspuns:

E NORMAL. Penisul e in continua crestere pana la varsta de 20-21 de ani. Stai calm.

| matt a răspuns:

Penisul il ai de cand te nasti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow ce raspuns.straight face asta stiam dar parerea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"wow ce raspuns dar parearea" nu era pentru tine dani stai relx. pentru maskareit.

| danielcristi98 a răspuns:

Este normal la varsta asta...o sa mai creasca sa stii...si eu am trecut prin asta

| weirdo a răspuns:

Asa o sa ramai cu el pitic style. laughing