| WhiteRose a întrebat:

Este adevarat ca cu cat esti mai inaintata in varsta atunci cand faci prima data sex, cu atat te doare mai tare?

Răspuns Câştigător
| jasmine73 a răspuns:

Nu e adevarat, ideea este ca fiecare organism este unic in felul lui si poate reactiona diferit de la caz la caz, depinde de momentul ales adica un cadru intim, relaxant, placut
apoi conteaza cat de bine se pricepe el sa te alinte, sa te mangaie, sa te faca sa ai incredere in el
mai conteaza si grosimea himenului tau, adica ceea ce urmeaza a fi sacrificat, mai sunt mult mai multe de discutat, deci nu-ti mai face atatea griji, poate mai vorbim daca doresti

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, n-are nici o legatura. Logic ar fi sa fie chiar invers, fiindca in timp himenul se fibrozeaza si pierde din receptorii pentru durere si vasele de sange, asa incat durerea si sangerarea diminua o data cu cresterea in varsta. Dar este vorba de diferente observabile in zeci de ani, nu in 5-6 ani.

| WhiteRose explică:

Nici eu nu credeam asta, dar am gasit o alta intrebare asemanatoare si toti ziceau ca asa e...
Dar, daca ziceti voi, atunci e bine ca nu-i asa:p

Asta mi-a spus prietenul meu poate ca sa vreau mai repedelaughing)

| cornel a răspuns:

Nu are legatura cu inaintarea in varsta.