| AndreiMarian12 a întrebat:

Este adevarat ca daca te masturbezi inaintea actului sexual rezisti mai mult? Daca este adevarat, cu cat timp inaintea actului ar fi cel mai ok?

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam cu 2- 3 ore. Dar trebuie sa fi si constient ca nu are sens sa vrei sa faci, cat?! Daca reusesti cateva minute, hai maxim 10, daca nu te grabesti aiurea, e bine.
Fi tandru si rabadator cu ea, si te va aprecia mai mult. sarut-o si mangai-o, relaxeaz-o si asigur-o ca va fi bine.
Grabeste-te "incet".

| Crackman a răspuns:

Cea mai mare minciuna, daca mai intarzii 3 min in plus happy.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Știi dacă ai observat, atunci când masturbezi la pornografie, ejaculezi mai repede decât într-un act sexual, dar încearcă să te gândești la altceva când faci sex sau masturbezi, încearcă să te gândești la partenera ta, la cât de frumoasă e, la cât de plăcut îți este alături de dânsa și nu vei fi concentrat pe sex atât de tare, ceea ce va mări timpul actului sexual. Mai pune și degete pe-acolo, limba, sărut-o, fă dragoste cu ea, ci nu sex și vei observa că te ții o oră întreagă cu fata.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Imposibil. Pai eu is virgin si ma pot masturba si 25 de minute sau uneori mai mult fara sa pierd erectia. Nu are cum pe un virgin sa-l tina 20 de minute cand face sex. Sau tu zici de cei cu experienta?

| QElenaBoghiu a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Multi oamenii cred ca sex ul consta în a baga penisu în vagin.

| Willis a răspuns:

Acum depinde de fiecare persoană. Cu minim 40 minute, chiar o oră. Apoi reziști până termină ea prima, sau chiar amândoi odată. Depinde de fiecare organism.

| Realli a răspuns:

Nu este adevărat, când simți căldura de la pisi, or sa treacă secunde până ești gata!?