| Ioanacoolgirl a întrebat:

Este adevarat ca in evul mediu femeile erau puse drept obiecte sexuale, violate si unele dintre ele le vindeau pe bani?

6 răspunsuri:
| Negative a răspuns:

Unele,sunt si astazi...dar sub alta denumire, nu le mai zice femei, le zice "centuriste"

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Ma eu in evul mediu' nu cred ca s-a intamplat asa ceva dar acumlaughing)

| Awesom a răspuns:

Nu,pe atunci femeile nu aveau nici un fel de drepturi si nu erau vandute pe bani erau promise inca de mici la casatorie. Femeile nu aveau dreptul sa aleaga barbatul.

| sunset a răspuns:

Mda
asa e si acum in mare partestraight face se numeste altfel doar

| pastilutecolorate a răspuns:

Si`in ziua de azi e asa stai linrolling on the floor