| Dienutsaa a întrebat:

Este adevarat ca poti sa ramai insarcinata doar intr-o saptamana a luni? adica inainte cu o saptamana de mestruatie nu poti ramane, in timpul mestruatiei nu, si dupa inca o saptamana in care nu poti ramane insarcinata. e adevarat? va rog. stiti ceva?

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Femeia poate rămâne însărcinată în orice zi, chiar dacă şansele mai mari să rămână sunt în perioada fertilă, în zilele din jurul ovulaţiei(3-4 zile înainte şi 1-2 zile după).
(!) Dacă ciclul tău menstrual este neregulat, nici să nu îţi treacă prin cap să-ţi faci calculul, pentru că, pe lângă faptul că este foarte probabil să nu găseşti ziua ovulaţiei, poţi avea şi rezultate neplăcute, deoarece metoda calendarului este ineficientă.
O zi frumoasă!

| liviu42 a răspuns:

Femeia poate ramane insarcinata chiar daca este la primul ei contact sexual, femeia poate ramane insarcinata chiar daca este virgina, femeia poate ramane insarcinata chiar daca nu are orgasm, femeia poate ramane insarcinata chiar daca actul sexual se face in picioare, chiar daca se face in cada, chiar daca se face sub dus... riscul de sarcina este zero numai in cazul in care unul dintre cei doi parteneri este infertil.

| louise a răspuns:

Da e regula calendarului nu stiu sa-ti explic e mai complicat dar merge. ( asa am auzit ) baga si u pe google "regula calendarului " funda?

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Menstruatie*...frate mai invatati sa scrieti sh dupa vb despre...