| amadea4 a întrebat:

Este adevărat ca sexul stopeaza creșterea?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Total gresit. Ar insemna sa fim o planeta de pitici.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici-o legatura sau interdependenta intre procesul de crestere/dezvoltare a organismului si activitatea sexuala. Ba din contra, s-ar putea chiar sa te ajute la dezvoltare, fiindca sexul poate fi considerat/asociat ca fiind o......activitate "sportiva" benefica. big grin

| liliana77any a răspuns:

Cresti in latime! laughing

| Bernardus a răspuns:

Nu stopeaza cresterea in niciun fel. Ma rog, daca il bag pe gogu in masina de tocat s-ar putea sa nu imi mai creasca dar altfel nu

| Cookie999 a răspuns:

Pff, da sigur! Normal că nu! Dimpotrivă, sexul ajută creşterea. E sănătos, dar nu în exces. La fel de sănătoasă e şi masturbarea. Ea constă în mângâierea clitorisului până la orgasm. Dar, nu în exces. Te rog, îmi dai funda?