| BBEgirl a întrebat:

Este bine sa ii spunem unei persoane ca o placem, in sensul de "placut, placut"? Daca nu ii spunem asta, regretam ca nu am spus sau regretam raspunsul, in caz ca nu este cel dorit?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este bine sa spui, decat sa regreti mai tarziu ca nu ai facut asta mai bine afli pe moment raspunsul indiferent ca e pe placul nostru sau nu

| sayWhaaat a răspuns:

Este strict alegerea fiecaruia. Eu am fost pus in situatia asta pana acum doar o data, am vrut sa nu regret mai tarziu si i-am spus. N-am regretat mai tarziu dar am regretat atunci...te-ai prins happy, insa cred in continuare ca am facut alegerea corecta!

| SimonaQs a răspuns:

Pot sa spun ca ambele sunt luate in cosiderare dupa parerea mea...

| xanderblackx a răspuns:

"regretam ca nu am spus sau regretam raspunsul" --- ai spus-o de parca in oricare caz trebuie sa regreti ceva, dar gandeste putin pozitiv, daca ii spui si nu vrea, ai certitudinea ca nu este interesat si poti trece mai departe, iar daca ii spui si vrea ai un castig, fapt in care nu ai nici-un regret... ia zi, cum suna? numai bine

| Bobo_Ionela_1998 a răspuns:

Ce mai bine, vorbeste cu el si spune-i ca-l placi, o sa regreti ca nu i-ai spus, de multe ori in viitor regretam ce nu facem pe moment.