| SeraAndreea a întrebat:

Este normal ca la 16 ani sa nu am prieten? Adica nu am avut niciodata si toate prietenele mele au avut si au.

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E normal, nu iti face griji toate se intampla la timpul lor

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Nu este nimic neobisnuit, daca tu nu ai gasit inca persoana potrivita ce rost mai are sa te combini cu cine stie ce specimene.
Nu asculta de fetele care au avut zeci de prieteni pana acum si care se cred foarte populare in randul baietilor, adevarul este ca nici ele nu stiu ce vor cu adevarat.
Traieste-ti viata! Fi fericita, si cand va fi momentul vei avea si un prieten.
Numai bine!
pa, pa

| DeeaMarry a răspuns:

Este normal sa accepti sa fii prietena unui baiat atunci cand il placi foarte mult, adica atunci cand consideri ca baiatul respectiv chiar te merita.
Nu doar pentru ca toate fetele de varsta ta au avut sau au prieten.
Stii, eu la 16 ani ma intrebam daca e normal sa am prieten(acum am 17). Foarte putine colege au avut pana acum un prieten, ceea ce ma facea sa imi pun semne de intrebare.
Nu trebuie sa te iei dupa cei din jur. Trebuie sa faci ce simti tu!

| Ioana22B a răspuns:

Da,este normal.Asta inseamna doar ca esti mai selectiva.Stiu cum este pentru ca si eu am trecut prin aceeasi situatie.Se uitau baieti la mine, dar cu majoritatea nu aveam ce vorbii sau erau smecherasi deci preferam sa ii ocolesc.De ce? Pentru ca este MULT mai bine sa fi singura decat sa incepi sa pui suflet pentru nimicuri de oamneni care te vor dezamagii (iti poti da seama din prima conversatie sau dupa cum te priveste un baiat daca vrea ceva serios de la tine sau doar distractie)...asa ca stai calma! O sa vina si randul tau, stii cum se spune... dragostea vine atunci cand te astepti mai putin, si este perfect adevarat! Succes:*

| Amaryllis a răspuns:

Nici eu nu am avut pana acum prieten si am 16 ani.e putin neplacut pentru mine cand vad ca toti prietenii cu iubiti/iubite dar asta e...Toate la timpul lor:* E mai bine asa ecat sa suferi de la o varsta frageda din cauza baietilor...plus ca poti privi la celelalte relatii ale prietenelor tale si sa inveti din greselile lor...Multa bafta:*

| neutrino a răspuns:

Normalitatea e de partea ta, nu a prietenelor tale. Stai linistita, nimeni nu scapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Bucura-te ca nu ai fost nevoita sa saruti multe broaste pana sa gasesti printul care te va face fericita!laughing
E ok sa nu ai prieten la varsta ta...acum, majoritatea vor sa aiba prieten/a ca sa aiba cu ce se lauda, nu ca ar exista putina dragoste sau atasament.Ma rog, sunt si exceptiihappy.
Ai tot timpul din lume pentru prieteni!
Cand vei gasi o persoana potrivita, atunci veti fi impreuna, decat sa fii cu tipi care te ranesc.
Oricum, bafta!kiss

| ζøvعღ a răspuns:

Nu este nimic ciudat in asta, depinde de fiecare persoana. Unele fete au prieten de la 12 ani, altele de la 18...Acum tine de tine si de caracterul tau, dar nu ai de ce sa iti faci griji.Stai linistita, cand va fi sa apara dragostea cea mare va veni ea singura la tine:*.

| papusika34 a răspuns:

Stai mai linistita ca nu are nimic. Uni nu au nici la 35 de ani! Daca nu vrei sa aia asta e! Dale in 14 pe colegele ale! Ce le intereseaza pe ele viata ta personala! Stai, fata linistita ca nu are nimic!winking Funda?

| Mihai26 a răspuns:

Arati rau?

| Allexumis a răspuns:

E normal stai fara griji ca pana la 20 de ani ai timp sa iti faci un prieten