| cossmin01 a întrebat:

Este normal daca ma masturbez o data pe saptamana? Am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| cristi11cristian a răspuns:

A te* iubi *pe tine insuti, e ceva normal,in special la varsta la care te aflii! daca ceilalti concep altfel e problema lor, si efecte daunatoare cu atat mai putin,deci nu exista! tine mai mult de dezvoltarea ta hormonala,de aici si aceste* pofte * sexuale din ce in ce mai intensificate,o anumita energie care trebuie eliberata si reincarcata...
a te masturba ori de cate ori simti nevoia e necesar, intr-un fel sau altul, si cine nu recunoaste inseamna ca e pudic, ori prea pudic dar alegerea e intotdeauna a ta ...de a te autosatisaface!

7 răspunsuri:
| adi4ever a răspuns:

Eu zic ca da

| TotulPentruUna a răspuns:

Normal al fi sa faci sex odata pe saptamana nu sa te masturbezi, dar fie... incearca sa te masturbezi cat mai rar. laughing

| sixtythree a răspuns:

"Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur prind curaj." Pfuaaaaai cate specimene in lumea asta...

| ellizza a răspuns:

Nu e normal deloc! la varsta ta nu trebuie sa faci asa ceva...defapt nu e bine sa faci chestia asta, indiferent de varsta! Vei vedea ce efecte negative vei avea pe viitor daca vei cuntinua asa!

Răspuns utilizator avertizat
| Adi_4215 a răspuns:

Scuza`mi exprimarea inseamna ca esti labagist...I don't want to see