| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si ma masturbez, dar am polutii nocturne, e ceva normal sau nu? Ma masturbez de 1 data sau 2 ori pe saptamana.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Esti la inceputul varstei adolescentine si sexualitatea unei persoane depinde in mare masura si de dezvoltarea sa fizica polutiile nocturne reprezinta procese fiziologice normale. Hormonii bata-i vina, sunt cei care iti provoaca necazurile care sunt rezolvate voit prin masturbare si involuntar prin polutiile nocturne, absolut normale la aceasta varsta. Totul se va rezolva dupa ce iti vei incepe adevarata viata sexuala. Pana atunci vei fi nevoit sa apelezi la autosatisfacere daca se poate cat mai moderata. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E normal. Dacă te-ai masturba de 7 ori pe zi și ai avea ȘI poluții, ar însemna că e ceva ieșit din comun, dar dacă tu o faci din an în Paște...

| T0T a răspuns:

Tu ești genul care se desprinde așa greu de porn încât până și noapte îl visează.

| Emilian65 a răspuns:

Faptul ca ai polutii nocturne este normal pentru orice adolescent ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Ωmega a răspuns:

Fa si mai des daca ai ocaziahee hee e o metoda foarte buna de autocunoastere
La 15 ani este perfect normal sa ai "polutii nocturne" devreme ce tropie hormonii-n tine ca si caii lui Mihai Viteazu la Calugareni. Stai relax ca nu esti anormalwinking