| Johanna014 a întrebat:

Este normal sa nu simti placere in timpul primului act sexual, ci mai mult durere?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Asa se intampla aproape intotdeauna.Placerea oferita de sex o vei resimti dupa un anumit numar (imposibil de specificat) de acte sexuale. Progresiv durerea va dispare fiind inlocuit de desfatare si placere, mai ales dupa ce vei ajunge sa ai parte de orgasm, adica placerea finala a unui sex de calitate. Succes.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca partenerul intra in tine ca trenul in gara logic de aia s-a inventat preludiu

| mihai69 a răspuns:

Da. Mai ales dacă nu ai avut niciun orgasm înainte de asta (prin sex oral sau masturbare).

| neutrino a răspuns:

Da, din pacate este normal, dar explicabil. In curand placerea va lua locul durerii si apoi sa te tii...ai face sex mereu!

| Emilian65 a răspuns:

In timpul primului act sexual, la inceput simti o oarecare durere, iar apoi simti o placere deosebita care te duce la dorinta sa nu se mai sfarseasca acel act sexual.

| peperonies a răspuns:

Da

| Mihaelagirl a răspuns:

Da, se intampla. Se intampla in marea parte din cazuri.

| AdeeAdelyna83 a răspuns:

Daca esti la inceput sa stii ca da.Ai grija sa nu ai vreo problema. Poate fi vorba de un chist.Acela doare in burta cand faci sex.

| Magher_Elena_1990 a răspuns:

Daca nu te excita si...normal