| anonim_4396 a întrebat:

Este normala usturimea vaginala, la urinare, dupa dezvirginare?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este normală ( timp de 1-2 zile )!

Dacă dezvirginarea a fost mai "grea", atunci e posibil ca usturimile să persiste chiar vreo 3-4 zile...

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Nu, nu este! Daca el a fost brutal la prima penetrare este posibil sa fie de la asta dar este posibila si o infectie cu vreo boala cv... ar fi bine sa te duci la un medic ginecolog, nu e de glumit, daca tie rusine, scapa de ea!

| mona a răspuns:

Daca usturimea persista si in urmatoarele zile consulta un ginecolog, posibil sa te fi iritat din lipsa de lubrifiere

| wolder a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic ginecolog urgent!

| Alcyon a răspuns:

Nu, probabil ai facut o cistita. Sunt sigura ca ai avut relatii sexuale neprotejate iar iubi ti-a dat un microb. Vezi ce se-ntampla. Daca nu-ti trece usturimea, fuga la medic.