| Ian4yk a întrebat:

Este o poveste mai dificila. m-am intilnit cu "z" ceva timp. dupa care a aparut "X."in viata mea. l-am lasat p "z" cu tte kal iubeam si am inceput s ma intilnesc cu "x". acum mi-am dat seama ca nu am procedat korect. dupa ce l-am lasat p "z"s-a suparat frt tare p mine, nici sal nu-mi mai dadea.acum mi-am cerut scuze, sh vb doar ca prietenii simpli.nimic mai mult.cum as putea sal fc ca sa inteleaga ca ink il mai iubesc si vreau sa reluam tt de la incepu? plss ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Creolina a răspuns:

Pai poti sa-i spui clar in fata :uite care e faza imi pare rau pentru ca am gresit fata de tine sh inca mai am sentimente fata de tine si sunt mai profunde decat de la prieten la prieten e ceva mai mult" si replica ta va fi data in functie de raspunsul luiwinking

5 răspunsuri:
| paula90 a răspuns:

Asculta...am fost exact in aceeasi situatie ca si tine, si cred ca cel mai bine ar fi sa nu reluati relatia pentru ca tu dupa un timp nu vei mai vrea sa fii cu el si din nou o sa i dai papucii iar el din nou va suferi si probabil ca si tu.deci parerea mea e sa lasi lucrurile asa cum sunt si sa treceti peste asta.ramineti prieteni asta va va ajuta mult pe ambii.
nu va mai raniti, nu te-ai gindit ca el poate deja sa impacat cu gindul ca nu mai e cu tine? si ca tot ce vei face acum va fi sa lovesti a doua oara in acelasi loc.
deci vezi cum procedezi si multa bafta!

| Relax a răspuns:

Foarte rau! Tie ti ar conveni sa ti se faca asa ceva? te ai pus in locul lui macar o secunda? Iti zic eu ca NU.Mai bine lasa-l in pace pe baiat, ti ai batut joc.Io daca eram in locul lui, nu ca nu te salutam... te si injuram. Ti ai batut joc si iti bati joc in continuare, numa prin simplu fapt ca zici ca l iubesti si l-ai iubit da u l-ai lasat pentru altu!

| Creolina a răspuns:

V-ati impacat?thinking

| Mihaela_2782 a răspuns:

In primul rand, iti spun cu toata sinceritatea ca mi-a luat 5 minute ca sa iti citesc "povestea atat de dificila". Sfat: Scrie romaneste ca sa putem sa intelegem si noi cate ceva.
In al doilea rand, nu te poti juca cu sentimentele altora asa cum vrei tu. Adica azi il vrei, maine nu-l mai vrei.
Dupa parerea mea nu are rost sa te mai joci cu sentimentele lui. Ai calcat stramb si probabil ca o vei mai face, si tot el va suferi.

| Fabian29 a răspuns:

Pentru inceput ar trebuie sa vezi daca si el isi doreste acest lucru... daca mai are incredere in tine... sti cum se spune increderea e ca o oglinda o poti repara daca e sparta dar inca poti vedea acele defecte in reflexia sa!