| KeepCalmThinkDiffrent a întrebat:

Este o urgenta, va rog ajutati-ma! Am facut un test de sarcina ShureCheck. Liniuta de control este rosie, iar cea de test este roz. Nu este la fel de inchisa la culoare ca cea de control.

Inafara de faptul ca trebuie sa repet testul, ce mi-ati putea spune? Rezultatul este pozitiv sau negativ?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul este pozitiv. Daca vrei o confirmare in plus, mai repeta-l dupa 2-3 zile.

| KeepCalmThinkDiffrent explică (pentru Brigaela):

La 10:12 am pus picaturile, iar la 10:22 l-am verificat. Intervalul af ost de 10 minute. Conteaza acest fapt? Din cate am citit dupa 10 minute testul are o probabilitate scazuta.

| sofisis a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Nu are nici o relevanta ca l-ai verificat dupa 10 minute.
Testul este pozitiv.

| Brigaela a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Este irelevant, nu conteaza. Totusi repeta-l peste 2-3 zile respectand strict informatiile de pe ambalaj.

| lex79 a răspuns (pentru Brigaela):

Ba este relevant.
la majoritatea testelor se face si a 2-a liniuta f usor roz dupa timpul in care trebuia citit testul. de asta este f important sa nu se verifice testul mai tarziu de timpul indicat pe prospect.

dupa ce am citit ce a scris ea, aceasta era prima mea intrebare: cand a citit testul? si apoi la cat timp a fost facut dupa actul sexual neprotejat, sau de cat timp ii intarzie menstruatia?

| Brigaela a răspuns (pentru lex79):

Am testat si eu chestia asta, nu prea e advarata. Liniuta care apare dupa uscare apare cam la 30-40 de minute, e mai degraba ceusie si este extrem de palida, abia viyzibila

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Rezultatul este pozitiv.
Il poti repeta sau poti face inclusiv analize, ca sa ai confirmarea suta la suta.
Cele 10 minute nu au nici o relevanta, cred ca si acum daca te-ai uita, arata tot la fel.

| mona a răspuns:

Negativ,pozitiv era daca amandoua liniute erau identica ca culoare

| ElenaSA a răspuns:

Uneori testele dau gres. Poate iti faci un test la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Daca si linia 2 s-a colorat chiar dc putin testul e pozitiv. Il poti repeta, de obicei aceste teste sunt sigure. Mult succes.