| OPersoanaAnonima a întrebat:

Este periculos sa ai smegma? Adica nu am indepartat-o de cand m-am nascul, pentru ca nu dau **** si deci nu aveam treaba, nici acum nu dau, dar l-am decalotat putin si am vazut smegma, multa.
Cu ce ma poate afecta smegma? Poate afecta sanatatea? Cat de grav? Se poate rezolva daca se intampla acel lucru nedorit?
Si cum indepartez smegma nedureros.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Smegma este mizerie, sebum invechit si oxidat. Se secreta normal si se spala in cadrul dusului, de minim doua ori pe zi (dimineata si seara). Nu este periculoasa, dar daca nu te speli si o lasi acolo, vei mirosi urat si risti sa faci infectii genitale. Smegma o indepartezi spalandu-te in fiecare zi a vietii tale cu multa apa si sapun

| Emilian65 a răspuns:

Spala-te zilnic cu apa si sapun si o vei indeparta fara nicio durere.