| trastsas a întrebat:

Este periculos sa mergi cu trenul singur?

7 răspunsuri:
| StefanChriss a răspuns:

Nu, de ce sa fie periculos? Trebuie doar sa ai grija la bagaje sa nu ti le fure nimeni si atat. Suntem totusi in europa, nu africa sau asia laughing

| Ursulet2019 a răspuns (pentru StefanChriss):

Lasa europa, suntem totusi in Romania?‍♀️

| Ursulet2019 a răspuns:

In functie de varsta, poate fi si periculos, daca ai macar 15-16 ani cred ca e ok.
Apropo, schimba categoria...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este periculos si sa mergi pe langa strada pe unde trec masini. Nu se stie niciodata. Si totusi este normal sa o facem.

Ca raspuns, nu este, doar in conditiile in care nu exista nici un eventual pericol cu o probabilitate de desfasurare foarte mare.

Sau sa o luam alfel, in general in tren nu prea se intampla multe lucruri periculoase big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu. De ce sa fie periculos.

| MValentin a răspuns:

Am mers vreo 6 ore cu el singur am si dormit in el, deci e o senzație foarte faina mai ales daca mergi noaptea

| tup3u a răspuns:

La mare îmi place să merg singur cu trenul și cu Chirilă-n căști, singura grijă e în gări, mai ales dacă faci schimbări să fii atent la program și eventual la hoți.