| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil ca la o sarcina de 2 luni sa mai arate testul negativ?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un test e posibil sa fie eronat. Fa doua teste din urina de dimineata in doua zile succesive. Nu pot fi amandoua gresite.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce nu mergi la ginecologie la un control? In felul acesta vei sti cu siguranta adevarul...

| Sara a răspuns:

NU. STAI LINISTITA CA DACA AVEAI 2 LUNI DEJA AVEAI GRETURI SI DURERI DE SANI. DUPA 2 LUNI ARATA POZITIV. DU TE LA GINECOLOG, NU SE MOARE

auran
| auran a răspuns:

Exclus

| Sara2 a răspuns:

Mie mi-a iesit odata pozitiv si NU eram... testele nu sunt bune de nimic

| alexam a răspuns:

Daca testul care il faci e al 5-lea sau mai stiu eu cat, NU! Arata negativ daca nu esti insarcinata! Daca stii ca esti insarcinata in 2 luni si ai toate simptomele, mai ai un pic de rabdare si in luna a 3-a mergi la ginecolog.

| gabimaris a răspuns:

Este posibil, testele dau deseori erori, depinde si de data lor de expirare! Repeta din nou peste o saptamana pentru siguranta!

| yasminna a răspuns:

Buna.Sunte-ti siguri ca este vorba de sarcina? Poate ca primul test pe care l-ati facut(daca ati facut)sa fii fost fals pozitiv, acest lucru se intampla daca face-ti tratament pentru infertilitate sau luati anumite medicamente care influenteaza rezultatul testului, si ca revers se poate intampla si invers sa fie fals negativ cand nivelul hcg-ului este scazut adica sarcina este prea mica. DAR la 2 luni de sarcina nivelul hcg-ului sau hormonului de sarcina(denumirea populara)este ridicat si astfel este imposibil ca un test de sarcina sa iasa negativ oricat de ieftin ar fi.Plus ca la 2 luni sunt simtite si alte simptome precum greata, oboseala accentuata, sani sensibili si altele.

| iulia18 a răspuns:

Nu, in nici un caz! Poate doar daca este expirat sau rezultatul sa fie fals negativ dar nu exista chiar asa o coincidenta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testele de sarcina pot iesi gresit daca nu esti gravida (adica sa iasa pozitive), dar daca esti insarcinata cu siguranta va iesi pozitiv. vorbesc dintr o vasta experienta de viata. mi am dorit toata viata sa am un copil, le am facut vanzari serioase la aia cu teste barza, stiu cam tot despre asta.