| chocolizzz a întrebat:

Este posibil ca tatal baiatului pe care il iubesc sa imi propuna o noapte petrecuta impreuna?
De 6 luni vorbesc cu un baiat, el este tigan.Insa acum are o luna de cand este plecat din tara, dar se va intoarce peste 2 saptamana.Cat timp a fost el plecat am iesit foarte des in oras cu tatal sau si cu iubita s-a.Insa intr-o seara a avut loc un eveniment extrem de ciudat. Fusesem cu tatal lui si iubita lui simona, la ziua cuiva, iar el s-a imbatat. I-ar fi spus simonei, ca isi doreste sa petrec o noapte cu el.Nu am luat in seama acest lucru, gandindu-ma ca este in stare de ebrietate. Dupa ceva timp el s-a retras intr-o camera cu simona, iar eu am ramas cu un prieten de-al lui in alta camera.Cand sa plecam m-a chemat la el, intrebandu-ma daca cat timp am stat in camera cu acel baiat am intretinut relatii.cum de altfel m-a intrebat"Daca cineva din fam lui albert te-ar ruga sa petreceti o noapte impreuna ce ai spune" intrebarea ma dat peste cap, mai ales el stiind ca baiatul sau fusese primul din viata mea. Mi-a spus ca ma va supune mai multor incercari, pentru a vedea ce fel de nora sunt.Ma intreb acum daca tot ce s-a intamplat in acea seara a fost o simpla proba... ori a actionat din cauza starii in care se afla. Sunt indecisa. Nu stiu ce sa fac...sa-i spun lui Albert, ce s-a intamplat in acea seara ori sa pastrez tacerea. Am nevoie de ajutorul dumneavoastra.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Lumea este destul de ciudată din multe puncte de vedere.
Trebuie să-i spui lui Albert, are dreptul să cunoască acest lucru pentru ai demonstra că ești o fire deschisă dialogului și nu te ferești de el.
Cât privește ieșirile cu tatăl și iubita acestuia, trebuia să o iei mai ușor: nu sunteți de aceași vârstă, nu văd de ce te-a testat, de ce ai rămas cu acel băiat peste noapte în cameră - trebuia să te duci acasă!
Albert știe cu cine are de a face și voi hotărâți împreună dacă rămâneți sau nu prieteni când va reveni el în țară.
Sincer, "socrul" este mai rău decât o soacră. Nu o să ai o viață liniștită cu el dacă se comportă în stilul ăsta "de țigan".
Părinții tăi ce spun despre această relație? Au cunoștință de ea? Nici ei nu vor fii de acord cu astfel de "teste" din partea "cuscrului".
Hotărârea vă aparține ce veți face cu viața voastră: tu și Albert, nimeni altcineva.
Să ai grijă de tine.
Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Ai o relatie cu oameni de cultura diferita si esti pusa in situatii dificile fiindca tu nu apartii mediului pe care ni l-ai descris.lasi loc de compromis in actiunile tale si s-ar putea sa dai de necazuri. parerea mea strict personala :renunta la asemenea legaturi. viata nnu-i ca-n filme!

| canarita a răspuns:

In primul rand vorbeste "pe trezie" cu tatal baiatului, vezi ce zice, supune-l si tu testelor... oricum mi se pare putin aiurea sa mergi la chefuri cu tatal baiatului si cu iubita sa in lipsa prietenului tau... poate si asta l-a facut sa creada ca tu nu esti chiar ok...in privinta lui nu ma pot pronunta, insa pe lume nimic nu-i nou sub soare, unii barbati sunt lipsiti de orice fel de principii atunci cand vine vorba de sex. Am spus UNII, nu generalizez!

| Ioana_8202 a răspuns:

Sfatul meu e sa ii spui. o rel e bazata p incredere si comunicare...

| Ralux a răspuns:

Pentru a avea o viata linistita, fara probe, pentru a nu mai pune intrebari, pentru a nu te mai gandi la aceste probleme si pentru a nu mai fi stanjenita, un raspuns simplu la o problema dificila: Nu mai iesi cu tatal iubitului tau!
Nu este normal... tu ar trebui sa iesi cu prieteni de varsta ta si sa faci lucruri specifice unei fete de varsta ta.Nu sa iesi cu un om in varsta care se mai si comporta asa.

| loving2008 a răspuns:

Da trebuie sa ii spui neaparat.Ai mare grija!

| dora_7535 a răspuns:

Dupa cum ai descris tu situatia eu am inteles ca a fost doar o proba.sa vada daca rezisti altor tentatii...este posibil ca si alcoolul sa fie de vina... poate ar trebui sa-i spui si prietenului cele petrecute

| adria1967 a răspuns:

Nu incepe cu un compromis intr-o relatie sentimentala nu duce la nimic bun sub nici o forma nu ceda tatalui prietenului tau gandeste-te si tu un pic unde poate duce asta? Oricum la un dezastru total nici unul nu va mai ramane cu tine stiind ca cedezi atat de usor la avansuri, poate fi doar o experienta urata din viata ta si nimic mai mult. Gandeste-te foarte, foarte mult inainte de a lua o decizie.

| chocolizzz explică:

Va multumesc mult pentru sfaturile de mai jos.stelutsamouv asa am gandit si eu, ca nu ar fi normal sa ies cu tatal prietenului meu, insa Albert inainte de a pleca din tara i-a spus tatalui sau sa aiba grija de mine...si sa ma ia cu el si cu prietena s-a cand mai ies in oras. Vreau chiar sa va mia spun, ca prietena socrului meu, a incercat sa vorbeasca cu el zilele acestea despre ce s-a intamplat in acea aseara, insa el nu mai retinea nimic... uita-se absolut tot ce se intampla-se in acea seara. Acum el se comporta cu mine ca si cum nu s-ar fi intamplat absolut nimic in acea seara.
Oricum tin sa va mai spun, ca pe langa acea intamplare urata din acea seara, care as dori sa o dau uitarii si sa cred ca a fost din cauza alcoolului, socrul meu este un om foarte de treaba si intelegator. Se comporta cu mine ca si cum as fi fiica s-a. Singura lui scapare a fost in acea seara in care bause peste masura...si isi pierdu-se controlul.