| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa ai sentimente pentru o persoana cu care vorbesti de aproximativ un an jumatate pe mess si la telefon aproape zilnic, dar cu care nu te-ai vazut niciodata fata in fata?

Vreau parerile voastre.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Da, e posibil sa ai sentimente pentru persoana aceea. Dar nu sa te indragostesti. Poti tine la el, dar de indragostit te poti indragostii doar daca esti langa el. "Dragostea" e chimie, adica e mai degraba un miros specific persoanei aceleia pe care il simti dar nu esti constienta de lucrul acesta, si i n functie de el te "indragostesti" de unele persoane sau nu.

7 răspunsuri:
| NimenixD a răspuns:

Da. Este posibil. Pentru că vorbind mereu cu acea persoană te ataşezi foarte mult de ea; o3. Simţi că te înţelege, că poţi vorbii orice cu ea şi în final ajungi să o iubeşti xD. Sper că te-am ajutat. oarecum laughing :*.

| Anndrey1234 a răspuns:

Da,este posibil sa ai sentimente, dar daca vei incerca sa ai o relatie cu acea persoana nu va merge! Ca sa iti dai seama daca cineva e sincer cu tine trebuie sa il vezi fata in fata, ca sa il iubesti la fel! O persoana isi face prin mess si telefon curaj dar cand vorbesti cu ea fata in fata i se face rusine si nu te mai baga in seama(nu generalizez).
Stiu din propria mea experienta. Vorbeam cu o fata din clasa pe mess si pe telefon dar la scoala cand vroiam si eu sa vorbesc cu ea sau sa o sarut ma ignora ca vezi doamne se uita ceilalti la noi.

| ReeaAndreea a răspuns:

Inteleg ca vrei sa auzi si parerile celorlalti. dar draga ionela. iubirea e iubire si fiecare o percepe in modul lui. atata timp cat iubesti, nu conteaza in ce conditii, bucura.te de astawinking

| Monica_7453 a răspuns:

Da,se poate

| Dizzyz a răspuns:

Ultima data cand am iubit o fata, m-a inselat.De atunci nu m-ai iubesc si nu mai am incredere in nici una.In locul tau nu as vorbii asa mult cu el.Mai ales daca no cunosc.Adica,OMULE,daca e urat,chiar daca e baiat si oricum,n-ai treaba m-ai importanta decat sa vorbesti toata ziua cu ala? Zau asa! La revedere, si sunt sigur ca nu o sa faci ce o sa-ti spun, si mai am ceva de zis:c-am toti baietii si fetele inseala.Asa ca gandeste bine, gandeste-te bine!

| nIMic_3176 a răspuns:

Daca e de acelasi sex cu tine, da. Daca nu, nu ai nici cea mai mica sansa.

| Zolxy a răspuns:

DA.sincer iti spun eu sunt de 8 luni cu un baiat si numai la telefon am vorbit si ne-am vazut numai pe skype.Si il iubesc din toata inima...si el la fel pe mine. Daca iti castiga increderea si este un baiat bun de care esti sigura ca nu minte. poti avea sentimente puternice...iar momentul cand va ve-ti vedea va fi WOW magic. Depinde de baiat, depinde de voi.