| bogdan_6271 a întrebat:

Este posibil sa o fi lasat pe prietena mea insarcinata? Aman2 suntem virgini si ne-am jucat putin. am bagat`o un pic cca. 10 sec fara frecare nici macar nu am bagat-o pe toata doar capul si nu am ejaculat in ea. Este posibil? Va rog astept raspuns ca sunt mega-stresat!

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

Desi nu e indicat, eu am facut mereu sex cu o partenera fara nici o protectie(luni de zile) dar fara sa ejaculez.Si nu s-a intamplat nimic.
Relaxeaza-te, pentru ca numai de ce ti-e frica nu scapi.happy
Dar nu te mai juca cu focul decat daca iti permiti si, mai ales, stii sa stingi incendiul.happy
Poate sa faca un test de sarcina prin analiza sangelui (dupa 7 zile de la contactul sexual) sau unul de la farmacie prin urina (la 14 zile, dar se repeta de cateva ori pentru ca uneori da rezultate gresite). Asta pentru liniste deplina.
Poate sa ia si pilula de a doua zi daca nu au trecut mai mult de 72 de ore. Dar e foarte puternica, costa vreo 65 ron si nu cred ca se impune in cazul vostru.
Folositi fie prezervative, fie anticonceptionale.

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este posibil dar riscul e mic. Sa stii ca "numai capul" inseamna ca nici unul nu mai sunteti virgini si ea ar trebui sa se duca la ginecolog.

| Floreenofficial a răspuns:

N-are cum!
Daca nu ai ejaculat recent nu ai de unde sa ai sperma pe...
Dar nu va mai jucati atata...hotarati-va ori faceti, ori nu.
Si daca da, foloseste prezervativul.winking
Succes!

identitate
| identitate a răspuns:

Si lichidul preejaculator contine spermatozoizi iar o fata nu are nevoie de orgasm pentru a ramane insarcinata.Desi teoretic poate ramane insarcinata foarte des, practic e posibil doar de vreo 2 ori pe an.Nu conteaza cat bagi atat timp cat esti in vagin.happy
Exista sanse sa fi ramas, dar trebuie sa ai "noroc" chior!
Voi v-ati jucat sau ai "verificat" daca e virgina?!

identitate
| identitate a răspuns:

Daca nu ai verificat e foarte bine.Asa ceva nu se face. Iar o fata te paraseste daca faci asta(exceptand cele cca. 5% care sunt fraiere), indiferent daca te lasa sau nu sa verifici.
Himenul este permeabil, adica lichidele trec prin el.Nu e un zid de beton hidroizolat!happyTot prin himen trece tot in zilele menstruatiei.
Stii ce e ala lichid preejaculator? Ar trebui sa stii si sunt convins ca l-ai vazut, e lichidul ala incolor pe care il elimini cand esti excitat.
Depinde cand a avut loc penetrarea, imediat dupa ce ai avut erectie sau dupa un timp?
Probabilitatea in procente exacte nu poate sa ti-o dea nimeni.Esti norocos? Sunt 0, 1 % sanse.Esti ghinionist? Sansele sunt de 50%.
Dar in ce zi a ciclului v-ati jucat? Poate era intr-o zi in care nu era fertila.Intreb-o pe ea si spune raspunsul iar fetele pot sa te ajute mai mult...happy

soothe
| soothe a răspuns:

Sanse sunt, pentru ca uneori si in lichidul de facilitare sunt spermatozoizi. Daca tii la prietena ta, port prezervativ sau nu te mai joci. In plus ea are nevoie de orgasm ca si tine si fetele sunt mai pretentioase. Ai grija de ea daca vrei sa o pastrezi.

| sasha a răspuns:

Nu, stai linistitwinking

| anduta160 a răspuns:

Nu este insarcinata dar nici nu cred ca este "virgina"din moment ce "ai bagat-o"hee hee baftasi nu "va mai jucati asa"devil

| smartalogu a răspuns:

Cand oi ajunge la giga-stresat sa ne anunti si pe noi. Pana atunci serveste niste nutline.

| karellen a răspuns:

Nu

| andreea8pogner a răspuns:

Asa ceva nu se poate antampla daca nu ai ejacuat, dar ati spun ce-am facut eu acum vreo doi ani cand am avut un prieten, l-am mintit ca sunt gravida pentru ca eram geloasa si ma gandeam sa nu ma lase sa plece cu alta. acum depinde de tine dar eu cred ca nu este posibil sa ramana gravida, ramane la alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Penetrarea a avut loc dupa ceva timp.nu din prima si era in perioada fertila:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah bogdane si eu am facut aceiasi greseala numai ca nu am bagat numai capub si era virgina nu stiu...acuma astept sa vad ce se intampla a-2a zi o durea burta astea is sanse de a fi ramas?

| bogdan_6271 explică:

Catre identitate : nu! doar ne-am jucat. si totusi cat la suta e posibil sa fi ramas?

| bogdan_6271 explică:

Da eu nu inteleg din moment ce e virgina cum poate sa ramana? sa zicem ca virgina nu mai e teoretic da practic e deoarece nu am bagat`o asa tare incat sa o doara. f putin precizez. si cum poate sa ajunga lichidul ala daca are himenul?

| bogdan_6271 explică:

Penetrarea a avut loc dupa ceva timp. si era in perioada fertila:-s