| Silwian a întrebat:

Este sexul ca un drog? Este lipsa sexului exact ca atunci cand nu ai drogul.si intri in sevraj? Oare si fetele sufera asa cand nu parte de sex,? Dar parca ele au o ambitie mai puternica si chiar daca sufera n ar face sex cu ori si cine. asa i? laughing))

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Sexul este o necesitate primordiala, la fel cum e mancarea si apa

| Emilian65 a răspuns:

Da, ai dreptate. Ele sunt mai atente cand, cum si cu cine fac sex.

| VoidEternal a răspuns:

Meh, nu e neapărat ca un drog. Nu resimți durere și disconfort fizic sever atunci când nu îl practici pentru o anumită perioadă de timp.

Exista și din cei dependenți de sex dar acolo vorbim de o afecțiune.

| Lukasssz a răspuns:

Da

| TheStrategist a răspuns:

Nu e chiar ca un drog.

| mdc98 a răspuns:

Adica vrei sa spui ca un barbat ar face sex cu oricine? happy
Asta nu tine de sex, ca esti femeie sau barbat, tine de cat de mult te respecti, fie ca esti barbat sau femeie.
Cine se respecta si are anumite valori si principii nu ar face sex cu oricine, nu ar simti atractie pentru videochat-iste sau prostituate.

| YorickRosto a răspuns:

Buna.
"Sexul este ca un drog" este o afirmatie ce poate fi facut doar dupa ce ai facut mult sex si cu mai multe persoane. Sexul poate sa fie foarte prost si plicisitor cu cineva, iar cu alta persoana se se simta exact ca un drog. Totul depinde de perceptia ta si cum privesti tu sexul in general.
Succes!

| fishpstnebunu a răspuns:

Iubirea reprezintă cea mai vastă temă, o valoare universală, prezentă atât în literatură cât și în celelalte arte. Iubirea este abordată, în literatură, sub diverse forme sau ipostaze. În literatura româna, dar și în cea universală, iubirea este interpretată precum: iubire-pasiune, iubire-inițiere sau iubire-tragică. Încă din Evul Mediu, în literatură apare acea iubire, sentiment irațional, prin care omul nu se îndrăgostește de o ființă anume ci de însăși ideea de a fi îndrăgostit. Această formă a iubirii, numită iubirea-pasiune, îmbină plăcerea îndrăgostitului, care suferă din dragoste, cu speranța că prin iubire el va atinge absolutul. Astfel, iubirea ca pasiune, una dintre cele mai impozante forme atât în literatura română, cât și în literatura universală, constituie subiectul acestui eseu despre iubire