| Secretkkk a întrebat:

Oare de ce fetele cind se indragostesc sufera atit de mult?

Răspuns Câştigător
| rey a răspuns:

Serios? Wow sigur nu eşti şatenă? Cred că şatenele au un instinct matern dezvoltat, omul este cel mai pervers animal, poate face alte animale rele în alte privinţe să supere.

Deşi sunt,, mic'' cred că sunt 2 categorii femei şi blonde, nu degeaba sunt atâtea bancuri cu blonde, desigur am frustrări cu această culoare, căci am vrut ca prima mea prietenă să fie blondă, lucru care i-aş sfătui pe băieţi să nu o facă niciodată.
Voi ori vă prea exteriorizaţi ori vă interiorizaţi când vă despărţiţi, fiţi,, bărbate'' şi cred că totul o să fie oookkk de aia,, Mă doareee. De aia eşti viu'' Dentistul, a2a programare din cartea Scaunul torturii am citat. Dar se potriveşte şi la psihic, cred eu.

36 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Nu exista raspuns concret la aceasta intrebare, poate ca suferim mult pentru ca punem prea mult suflet desi nu merita, poate suntem foarte sensibile si nu putem uita toate clipele petrecute cu persoana iubita...asa sunetm noi, dar trebuie sa fim tari si sa nu ne lasa invinse, viata e frumoasa.winking

nony
| nony a răspuns:

Pentru ca nu stiu sá iubeasca si nu sunt in stare sa tiná un baiat langa ele...
Silviutza ai zis ceva de fraieri pe acolo? thinking

nony
| nony a răspuns:

Si cine crezi ca e mai fraier.noi ca va facem ca suferiti.sau voi ca suferitihee hee

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asta pentru ca suntem sensibile si ca punem suflet in tot cea ce facem.Si asta uneori are urmari negativewinking
Nu toti baietii te fac sa suferi, insa exista destui care fac asta. Ei mai mult se uita la felul in care aratam si cand se satura de noi sau gaseste alta gata. S-a dus tot.straight face
Baietii nu pun asa mult suflet.Nu sufera asa de multwinking

| Silvia a răspuns:

De fraiere:((
Si...de cele mai multe ori cred ca suferim degeaba:|
http://www.youtube.com/watch?v=a1XP9Egk7ds&feature=related Sper sa te simti mai bine ptc eu de fiecare data cand ascult melodiile lor ma simt mult mai bine...
Si...cum ziceau intr-o melodie...
DRESATI`I PE FRAIERI!:D

| Silvia a răspuns:

Noyn, cred ca ti s`a parutbig grin
whistling

| Silvia a răspuns:

Ooops... iarta`ma ca ti-am pocit numelewhistling
NONY... tastatura astafrustrated
FRAIERIwhistling laughing
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| Silvia a răspuns:

Vooooi logic smug

| Psihoyounger a răspuns:

Nu generalizati. Nu toate fetele sufera.

De exemplu, eu nusunt dispus sa accept o fata extraordinar de geloasa. Nu e vina mea ca este asa.

Psihoyounger

| cioko19 a răspuns:

Nu trebuie sa generalizam happy pentru ca nu cred ca chiar toate fetele care se indragostesc sufera pe urma.
daca sunt impreuna.si amandoi se iubesc. atunci e totul binehappy nu e vorba neaparat de suferit.
Bafta:*

| Dan a răspuns:

Se vede ca esti fata de vi cu intrebari de astea sau poate ma insel.

| BlueDreams a răspuns:

Pt ca noi fetele punem mult mai mult suflet intr-o relatie. Iar cand acesta se termina ne simtim de parca a cazut cerul peste noi.

| M.J. a răspuns:

Pt ca ele sunt mai sensibile, se indragistesc, pun suflet...si pana la urma tot ele au de pierdut...

| JackieSue a răspuns:

Pentru ca sunt prea visatoare si pentru baiatul ala dau orice, uita orice si nu mai sunt cu capul pe pamantm, asa ca baiatul poate s-o fraiereasca usor vazand-o asa naiva si dupa ea sufera ca-si da seama ca pentru baiatul ala a dat tot ce avea, a facut orice si totul pentru "amuzamentul" baiatului.Cam asa percep eu...

| liliana83 a răspuns:

Eu una am suferit in timp ce stateam cu el, cand m-am despartit eram deja indragostita de altul. asa ca...l-am lasat si pe el sa sufere. ca mie mi-a ajuns.

| Kyky a răspuns:

Pentru ca ele chiar se indragostesc si pun suflet, in timp ce majoritatea baietilor nu si lor nici nu le prea pasa. happy

| andreea_7473 a răspuns:

Pentru ca asa cred ele ca trebuie sa faca. Asta vad in filme, asta aud in cantece, asta citesc prin reviste si considera ca asta e comportamentul pe care trebuie sa-l adopte: sa sufere, sa planga, sa ofteze. Nu spun ca nu sunt sentimente reale, dar o parte din comportamente sunt invatate. Se intampla la nivelul inconstientului, daca asa le spune societatea ca trebuie sa se comporte, dezvolta si ele un astfel de comportament. Suferinta poate fi evitata, dar e nevoie si de un filtru si un pic de ratiune.

| eni a răspuns:

Fiindca unii baieti sunt neseriosi, si nu apreciaza sentimentele fetelor, si e gandit gresit Andreea ca fetele imita ce vad la televizor, din reviste. Fetele sufera fiindca au sentimente mai profunde, iar baietii mai putin.

| dulcika a răspuns:

Pentru ca fetele pun cel mai mult suflet in aceea relatie..., se indragostesc prea tare

| ღ♥√εđεŧtą ♥ღ a răspuns:

Pt ca punem prea mult suflet intr-o relatie...sh facem orice pentru baiatul respectiv sh tot nu ramanem cu nimic...doar cu suferinta...sad

| Haydee a răspuns:

Pentru ca baietii nu stiu sa le respecte?!

| dada18x a răspuns:

De irecuperabile prostute si naive ce suntem! happy Si barbatii sufera, stai linistita, doar ca ei nu arata. big grin

| tremuriciiuliana a răspuns:

Pentru ca suntem proaste si punem mai mult suflet ca ei si apoi suferim si ei rad fetelor pentru cine plangem pentru niste oameni fara scrupule si fara suflet dar credeti-ma nu toti is la fel

| margaritar a răspuns:

Nu suferim doar noi fetele....si baietii sufera

cum sunt unii baieti care nu pun suflet si isi bat joc tot asa sunt si unele fete

mai devreme sau mai tarziu cu totii suferim din dragostewinking nu conteaza ca esti fata sau baiat

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Si baietii sufera si uneori chiar si ei plang... numai ca ei reusesc de multe ori sa nu-si arate sentimentele, deoarece cred ca ceilalti baieti ii vor lua in ras... pe cand fetele se exteriorizeaza. de aceea pare ca fetele sufera mai mult decat baietii atunci cand se indragostesc!

| omul89 a răspuns:

Pentru ca noi baieti nu ne putem abtine si trebuie sa facem tot felul de prosti cum ar fi sa nu va respectam de multe ori sa va injuram sau in cazuri mai grave va chiar batem.Eu personal nu i-am facut asta prietenei mele. Oricum da ca e cazul ala de problema cin nai iesit niciodata cu el sau nu iai spus ca il placi banuiesc ca unele fate stiu pina iti faci avint sa ii spui ca il placi el iese cu alta iar tu ramii intr-un colt si plingi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai naibii baietii astia lipsiti de suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sufera si baietii dar au alta constelatie psihologica, a noastra este mai ampla pentru ca, devenim mame si structura psihologica trebuie sa cuprinda toate elementele pentru protejarea lui, astfel suntem fara sa vrem atotstiutoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si implicit sentimentele sunt mai puternice, si pe variate note.
Baiatul cunoaste o nota sau doua, sentiment - simt de proprietate = iubire.