| Gabriela16Rox a întrebat:

Este URGENT! Dau FUNDA. Buna! Deci sambata in data de 24.11. 2012 prietenul meu a fost la mine unde pot spune ca am facut dragoste. Am inceput cu un preludiu lunngg unde am inceput sa ma joc cu lichidul prespermatic [care din care stiu NU contine spermatozoizi] adica am pus mana pe el mno m-am jucat, dar tot m-am dus dupa la dus si m-am super clatit iar dupa m-am intors si am trecut la contactul propriu-zis cu prezervative si normal. Eu nu eram deloc excitata, nu eram lubrifiata iar lubrifiantul de la prezervativ nu era suficient ceea ce inseamna ca m-a durut, in fine toate bune dupa primul numar am mai inceput unul pe care nu l-am terminat ca ma durea pe mine... m-am dus si m-am clatit suuperr bine si cand am ajuns in baie am vazut sange [precizez ca nu eram virgina si ca anul trecut (2011) in noiembrie am fost diacnosticata cu chisturi ovariene pentru care am luat 6 luni Diane 35 de prin luna aprilie cred ca au reaparut dar nu am fost la medic, stiu ca trebuia sa merg dar mno in lunile august, septembrie nu am avut menstruatie iar in octombrie am avut pe 4 si in noiembrie pe 8 deci in decembrie poate voi avea pe 12 ceea ce inseamna ca nu eram intr-o perioada fertila ceea ce exclude o posibila sarcina] am sangerat cam jumtate de ora dupa dar nu sangeram propriu-zis ci FOOARTE putin doar cand mergeam la baie vedeam pe servetel si ieri pe 25.11. 2012 nu am sangertat deloc dar astazi pe 26 am sangerat putin dimineata cam pana in jurul orei 10 dar EXTREM de putin. Eu zic ca este de atunci de la nelubrifiere sau sa fie de la acele chisturi de care nu mai stiu nimic sau. nu stiu, sarcina nu are cum sa fie dar o sa fac un test de sarcina pe saptamana viitoare, voi ce spuneti? Astept raspunsuri. Multumesc.

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sarcina nu cred ca este, posibil sa fie din cauza ca nu erai excitata cum trebuie si ti-a provocat rana sau poate avea legatura cu chisturile, ar fi bine sa faci un control

| Azµre a răspuns:

Copil retardat

| WhiteLover a răspuns:

Pf ce lung laughing deci, lichidul prespermatic de care spui tu sunt acele lacrimi ale baietilor care contin spermatozoizi.in numar mai mic, dar contin.si din moment ce ai facut sex protejat si a doua oara nu ati mers pana la capat, nu ai cum sa fi insarcinata, si nu aveai cum sa si sangerezi dupa 1 minut ce a aparut presupusa sarcina.dar daca tu ai probleme cu menstruatia si ai avut acele chisturi, este foarte probabil sa iti afecteze viata sexuala, si sa te doara tot din cauza asta.te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog si sa vezi ce se intampla, sa nu fie mai rau in viitor.

| DomnisoaraInRoz a răspuns:

Sarcina nu are cum sa fie clar, o data ce ai spus ca ai fost diagnosticata cu chisturi... le-ai si tratat? cand a fost ultimul consult la ginecolog? Ginecologul este singurul in masura sa-ti dea un raspuns, nu mai astepta ca astepti pe sanatatea ta. Nu te costa nimic sa faci un consult ginecologic si sa vezi despre ce este vorba, nu este deloc in regula sa ai sangerari atatea zile dupa un act sexual.