| bianca a întrebat:

Esti in perioada fertila la o zi dupa ce s-a incheiat ciclul mentrual?
care sunt sansele sa ramai insarcinata?

Răspuns Câştigător
| zenaly a răspuns:

Perioada fertila, dupa cat stiu eu, e in ziua a 13/ 14 a ciclului menstrual. Sansele sa ramai insarcinata ar trebui sa fie minime. Dar sunt si femei care, dupa cum se exprima, numai daca se uita au ramas. Cel mai sigur, daca nu vrei sa ai neplaceri, mergi la medic si ia anticonceptionale. Eu am luat in perioada cand abia aparusera pe piata, nu erau asa multe, si nu m-am ingrasat. E cel mai sigur asa.Presupun ca nu va place cu prezervativ iar steriletul, spun unii, ca ar avea urmari. oricumar fi, evita pastila de a II-a zi. Am facut prostia sa o iau o singura data si mi-a fost rau 3 zile.Bafta.

2 răspunsuri:
| carmelita_3694 a răspuns:

Draga, cea mai buna perioada de fertilitate este perioada de ovulatie care este intre a 11-a si a 18-a zi dupa prima zi de ciclu, dar cine stie.mai bine te feresti.eu nu am patit sa raman gravida dupa prima sau a doua zi dar... poate la tine e altfel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fertila cu 3-4 zile inainte si 1-2 zile dupa. Deci da, este in perioada fertila si e foarte probabil sa ramai.