| aksay a întrebat:

"Eu i-am spus ca o iubesc ea a zis ca iubeste pe fostul prieten al ei iar azi am rupt orice legatura ce sa fac va rog un pic de ajutor credeti ca e bine sa o tratez cu indiferenta n-am vb de 3 saptamana si imi e tare greu!?"

Răspuns Câştigător
| Ángel_8890 a răspuns:

Parerea mea este ca sa o uiti, deoarece oricum nu va fi nimic. Daca ea iubeste pe o alta persoana crede-ma ca ea nu va da importanta mare ce ii spui tu. Ea iubeste, nu poti sa faci pe nimeni sa iubeasca totul vine de la sine. Dar te inteleg da, este dificil dar ai facut bine ca esti indiferent, deoarece poate va coenstentiza ca este cineva care o iubeste si ii va fi alaturi in momentele dificile. Si apoi isi va aduce aminte de tine. Dar oricum incearca sa gasesti o alta persoana, deoarece acolo undeva este o persoana care te asteapta.Bafta si nu dispera.

3 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Eu zic să treci mai departe. nici ea nu te-a căutat, nu? + că ţi-a zis că-l iubeşte pe fostul. deci caută altă prietenă.

FantaSZy.

| Andra_3863 a răspuns:

Mi se pare un pic copilaresc ceea ce ai facut. Daca tu o iubesti, si vrei sa te iubeasca, incearca sa afli de ce s`au despartit. daca s`au despartit din cauza lui, ii pare rau [normal...]. deci incearca sa o consolezi si v-a prinde incredere in tine. poate te va considera mai bun decat Ex`ul.Pe mine ma incanta asta la un baiat.
Good Luck.:*

| flory_9483 a răspuns:

Parerea mea este ca te va face sa suferi, odata ce ea iti spune ca il iubeste pe fostul, e ca si cum ti ar spune,, nu te vreau,, nu are rost sa ii demonstrezi unei persoane ca ii esti aproape la bine si la greu, ca o iubesti, daca ea nu te vrea.Nu ai cum sa nu iti fie greu, fiecare om trece prin asta, sau deja a trecut, din greseli inveti, altadata ai grija de cine te indragostesti, ca nu are rost sa iti bati capul cu o fata care pur si simplu iubeste alta persoana. Tine capul sus, numai suparat, mai sunt si alte fete, nu o mai cauta, multa bafta