| anonim_4396 a întrebat:

Eu plac un coleg de la mine din cls f mult si avem multe in comun dar nu stiu am intentia asta mereu de a-l face gelos ma prefac ca sunt indragostita de alti baieti din clase mai mari cand de fapt sunt indragostita de el... e bine ceea ce fac? eu stiu ca el ma place dear totusi nu face pasul cel mare... si eu nu pot sa il fac deoarece sunt timida... dar el ar trebui sa faca ca el e baiat! apropo suntem amandoi balanta...

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e bine ce faci. Comportamentul tau indica imaturitate si lipsa de respect fata de baiatul de care zici ca esti indragostita. Cand iubesti pe cineva, ii vrei numai binele, nu i-ai face nici un rau, in speta, nu poti sa-l faci intentionat gelos (sentiment neplacut) pe barbatul pe care il iubesti.

mlm
| mlm a răspuns:

Buna, in primul rand intr-o relatie nu conteaza zodia, ci sentimentele care le simtiti unul pentru altul. Din pacate daca tii la el si iti place de el nu ai da ocazia sa fie gelos pe tine, nu mai filtra cu alti baieti facandu-l gelos, faci o mare greseala aici, cum ne spui tu ca si el te place poate nu este chiar atat de timid incat sa nu poata sa iti zica ca te place.Stii ce cred eu ca te place intr-adevar \, dar problema este ca tu al faci sa creada ca nu iti place de el si ca de fapt vrei cai verzi pe pereti, daca tu ai dai motiv de gelozie si te prefaci atunci bietul baiat nu are de unde sti ca tu de fapt vrei sa il faci gelos si ca totul este doar un joc.Parerea mea este ca ar fi bine sa incetezi cu aceste copilarii si chiar daca el este un pic mai timid si nu are curajul sa-ti zica in fata ceea ce simte pentru tine, ia tu ''taurul de coarne''cum se spune si fii tu cea care ai va spune ceea ce simte, vei vedea ca si el iti va spune la randul sau.Bafta.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred ca este prea importanta zodia.happyAr fi cel mai bine sa nu il mai faci gelos mai ales daca u il iubesti. Daca el va vedea ca u esti indragostita de altul nu iti va mai acorda atentie.happyAsa ca ai mare grija.Lasa-l pe el sa faca primul pas dar fi si u cat se poate de draguta cu el. Ajutal cand are nevoie de tine, fi mereu in preajma lui si nu uita ca este foarte important sa fi u insatiwinking
Mult succes!winking

| oooooooo a răspuns:

Poate ar fi cazul sa iti indrepti atentia catre el si sa nu mai incerci sa il faci gelos. daca stii ca te place, nu incerca sa il indepartezi.arata-i ca si tu il placi si poate atunci va face pasul cel mare.atata timp cat tu nu ii dai atentie, el considera ca nu are nicio sansa, mai ales daca tu il lasi sa creada ca iti plac baietii mai mari.

| roxi_8971 a răspuns:

Se poate intampla sa il pierzi daca continui asa, mai bine spune-i ce simti pentru. el. Daca esti timida trimitei un biletel printr-o colega si vezi cum reactioneaza.Si nu trebuie neaparat sa faca el primul pas de unde ai scos-o.

| anita_2588 a răspuns:

Daca iti place de el nu te preface ca iti plac alti baieti, acest lucru il poate indeparta de tine. Apropo de unde ai scos-o ca doar baietii trebuie sa faca primul pas, fa-l tu primul daca tii cu adevarat la el, altfel il vei pierde! Succes!

| raloosc a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-l faci pe el sa-si dea seama de ce simti u pentru el si sa nu mai procedezi cum o faci de obicei (baietii mai mari). poate va obs si el asta si va face pasul cel mare, daca nu incearca sa-l faci u daca sti k meritabig grin

| teooo_8073 a răspuns:

Cred ca nu ar mai trebui sa te prefaci k iti plac ati baieti si sa ii dai mai multa atentie baiatului acelahappy in plus nu e obligatoriu sa faca el primul pas:d

| deaa90 a răspuns:

Pai daca iti place de el si esti indragostita de el eu zic sa ii dai si lui un semn ca il placi sau ceva de genu el nu are de unde sa stie ca tu il placi si pentru acest fapt cred ca nu face nici un pas ...incearca sa ii dai un semn si vei vedea finalu.winking