| flow a întrebat:

Eu sunt orgolioasa de felul meu, dar pentru acest baiat mi-am calcat de multe ori, chiar de prea multe ori pe mandrie, si asta pentru ca tin mult prea mult la el, chiar daca refuz sa o recunosc si toata lumea vede asta... dar el se joaca mereu cu mine... mi-am jurat ca niciodata nu imi voi mai calca principiile in picioare.pentru ca evident nu face niciun gest sa imi arate ca tine la mine. ii plac jocurile in care el face regulile, dar daca doar asta vrea, poate sa se joace singur. m`am saturat sa se intoarca mereu la mine doar atunci cand toata lumea il lasa.

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Nu e corect ceea ce face el.Profita de faptul ca ti la el.Nu te lasa calcata in picioare.Arata-i ca nu se sfarseste lumea daca el nu simte ceva pentru tine.Rasplateste-l cu indiferenta, ignoranta.
Totul are o limita! Fi dura.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate fi asta si o invatatura pentru tine, nu? De cate ori poate, ai fost inainte cu altii si nu ai acceptat o abatere mult mai mica. Dar nu trebuie nici sa faci ceea ce faci acum. Intr-o relatie trebuie facute si concesiuni, dar pana unde poti sa tot mergi cu asta? Si, alt lucru, cel ce tine la tine nu te face sa suferi, sau sufera la fel de mult ca si tine cand ti-a facut ceva rau. Gandeste-te la lucrurile astea.
Si nu-L lasa pe Dumnezeu deoparte, El stie prea bine cum sunt jocurile astea, dar noi ne credem prea destepti ca sa-L implicam si pe El.
Domnul fie cu tine.

| Floreenofficial a răspuns:

Asa-s fetele.chiar daca unele sunt mai dure, pentru baiatul iubit se inmoaie toate.nu trebuie sa ii mai tolerezi nimic! fiindca se invata cu narav si va sti ca mereu se poate intoarce la tine.
succes! :*

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Esti sigura ca baiatul asta te iubeste, eu nu prea cred, am impresia ca e cu tine doar de dragul de a nu fi singur, cel mai simplu vorbeste cu el, intreaba-l care e problema lui, ce nu ii convine dar daca tu stii si simti ca nu te merita la ce mai esti cu el, cati baieti sunt in lumea asta.ai de unde alege, nu trebuie sa stai tu si sa inghiti nesimtirea luiwinking

| Yana a răspuns:

Si banuiesc ca fie vrei sa te descarci, fie vrei un sfat. Tu trebuie sa analizezi foarte bine situatia in care te afli. In momentul in care 2 persoane se plac/iubesc/exista atractie intre ele, nu vad de ce ar trebui sa se schimbe foarte mult. Fiecare persoana cu principiile sale, astfel incat nu cred ca ar trebui sa renunti la ele intr-o masura atat de mare. Daca te-ai saturat, cel mai bine ar fi sa pui capat si cu asta basta. Repet: nu vad de ce s-ar face atat de multe compromisuri.

[Yana]

| hurtsoul a răspuns:

Care e intrebarea pana la urma? banuiesc ca nu mai vrei sa continui asta si nu stii cum sa incepi. cred ca ar fi bine sa il lasi pe el sa umble dupa tine, avand in vedere cate ai facut tu, iar el nimic. lasa-l sa fiarba putin, nu-l suna tu lasa-l pe el s-o faca, cand e el prin preajma vorbeste cu un prieten si razi cu el, asta il va face gelos si isi va da seama ca nu depinzi in totalitate de el si ca inca esti atragatoare, si risca sa te piarda daca nu isi schimba comportamentul. lasa-l sa lupte pentru tine, sa arate ca te merita! pentru a te respecta ceilaliti, trebuie sa te respecti in primul rand tu!

| Ioana_9024 a răspuns:

Eu te sustin Nu trebuie sa accepti toate prostiile unui baiat
Fi mandra de tinewinking