| anonim_4396 a întrebat:

Există bărbat să nu înșele?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde ce înțelegem prin "a înșela" și dacă vorbim despre întreaga viață unui bărbat (om) sau o anumită parteneră.

Însă în mod sigur există și bărbați care nu înșeală, chiar dacă nu foarte mulți. Există până și virgini la 80 de ani, așa că da, și bărbați fideli există, chiar dacă par a fi o raritate și cam pe cale de dispariție.

Însă din experiența mea știu că bărbații nu prea înșeală când iubesc și au acasă tot ce le trebuie și este valabil și pentru femei.

42 răspunsuri:
| Leon a răspuns:

Imi face constiinta blackout cand vad astfel de preocupari din partea unui copil de 13 ani. Ce legatura ai tu cu barbatii? E dramatic iti spun

| Cosmin86 a răspuns (pentru madyddd):

De ce nu incerci si altceva?
Din ce am vazut eu la fele, cand au umblat cu golani sau afemeiati si au avut probleme plangeau si injurau "toti baietii sunt niste porci". Cand au gasit pe cineva care chiar le apreciaza si chiar le iubesc au trecut la "vai ce super e".

Acum esti tot cu ala care te inseala de cate ori a vrut? Da ca, sa stii ca "sigur" o sa-ti faci un viitor alaturi de el

| kbej a răspuns:

Normal ca da!

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Sigur k exista happy Eu am fost intr-o relatie timp de 3 ani jumate si nu am inselat-o pe iubita mea

| Flav a răspuns:

@madyddd - Tu recunosti de faptul c-ai calcat si tu stramb, dar esti f. inversunata contra barbatilor. Ca ei inseala. Asta-mi suna a ''rade ciob de oala sparta.''
Este usor sa aratam cu degetul, dar sa nu ne uitam si la noi. Daca vrem respect, trebuie sa ne respect pe noi in primul rand. Daca vrem fidelitate, trebuie sa oferim fidelitate. Daca nu oferim fidelitate, atunci macar nu ne bagam in discutii despre dragoste, despre inselat, si, pe deasupra, mai sarim si cu replici taioase si moraliste.
Ca si voi femeile, care spuneti, toti barbatii sunt porci, asa si barbati pot spune simplu: toate femeile sunt curve. Si-o sa radem reciproc de asta, si-o sa strigam sus si tare. Bun. Si dupa? Tot la o femeie sau un barbat ne intoarcem, nu? Stereotipurile astea ne trag in jos. Ne arata ca de fapt nu suntem destui de caliti, maturi, intelepti. Ne arata ca unii din noi suntem raniti, altii naivi, altii nepregatiti. Cei ce generalizeaza, repet, este dreptul si alegerea lor, dar ii consider slabi. Slabi in tot ceea ce vor sa faca mai ales in viata, fiindca sunt persoane ce-si limiteaza singuri variantele. Mai ales cand faci o generalizare, si culmea, te afli si tu in ea.
Viata asta ne-a aratat niste lucruri: este mult mai simplu sa vorbesti, decat sa faci. Este mult mai simplu sa fii dezgustat de ceea ce face o persoana, dar cand tu insuti te comporti la fel, sa ti se para normal. Este mult mai simplu sa introduci o multime in aceeasi oala, fiindca-ti creeaza tie o stare de liniste, de neresponsabilitate, de impacare cu tine insuti. Ca tu n-ai nicio vina. Este mult mai simplu sa spui de altii ca sunt murdari, fiindca este mai greu sa-ti faci o evaluare morala, comportamentala.
Si ca sa raspund si la intrebare: Da Cicci, exista barbati care nu inseala, asa cum exista si femei care nu sunt cuve.

| alllexa a răspuns (pentru Flav):

Cata Dreptate ai Flav... Chiar exista baieti care nu inseala!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Leon):

De ce nu te exprimi doar cu cuvinte românești?
Tu de ce nu îți treci data de naștere ca să se știe vârsta ta? nici măcar după poză nu mă pot lua pentru ca văd doar un tors.
Am pus această întrebare scriind intenționat bărbat și nu băiat pentru că o prietenă de-a mea este foarte tristă de când a aflat că mama ei vrea să divorțeze după ce a aflta că tata prietenei mele l-a înșelat.
Acum o lună s-a aruncat de la etaj o vecină care a fost depresivă după ce o lungă relație cu un bărbat s-a terminat tot din cauza infidelității lui.
Iar săptămânâ trecută a lipsit o profesoară de la ore și cu stupoare s-a aflat motivul, cum că soțul ei a murit ( care era tot profesor ) în timp ce făcea sex acasă la ei cu o elevă.

| Leon a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ma numesc Dan si am 27 de ani, poza e simbolica, pai ce vroiai sa raspund la o asemenea intrebare? Iar daca nu te intrigam nu dadeai explicatii. Asa ca te-am fortat sa aflu povestea din spatele intrebarii.
Bine ai venit in 2012, o lume unde totul e posibil si usor de obtinut, cu atat mai mult sexul. Fereste-te de imbecili, chiar si aceia care par cei mai 'curati', draguti si politicosi. Deci ai grija cui satisfaci interesele, de orice fel. succes!

| Cuplacere a răspuns:

Sigur ca exista, daca te-a inselat unu asta nu inseamna ca toti sunt la fel. Viata merge inainte happy

| locdog a răspuns:

Raspunsurile sunt simple:
Nu
Da, daca este sterilbig grin

| crazy14 a răspuns:

Nu cred...laughing

| lungudragos a răspuns:

Nu