| Liviu321 a întrebat:

Exista femei care ar sta cu un barbat desi acesta nu e dotat si implicit sansele sa o duca la orgasm sunt minime? Si bineinteles fara sa-l insele? Exista femei pentru care sexul nu e totul intr-o relatie?

Răspuns Câştigător
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Ma, nu stiu cu cine ai discutat tu, sau ce filme ai vazut, sau cum ti-a intrat in cap ca esti dezastruos. Un organ de 13 cm e un organ normal, daca te-ai duce la medic pentru o operatie de marire, ti-ar zice ca esti nebun. Poti chiar sa vizitezi un medic, pentru confirmarea spuselor mele. Mai mult decat atat, trebuie sa stii si ce sa faci cu "ea"...preludiul e foarte important, si pana la urma, o partida de sex reusit e un "dans" armonios a doua corpuri. N-o sa-ti spun ca "marimea nu conteaza" in general, dar in cazul tau iti faci griji degeaba, iar aceste griji te afecteaza foarte tare. Tu pornesti din start cu ideea ca n-ai cum sa satisfaci o femeie, desi oricum n-ai incercat. Esti afectat psihic, emotional, si probabil si din punct de vedere comportamental. Eu zic sa te calmezi, ca esti un pic in situatia din povestea aia a lu' Creanga, "Prostia omeneasca". Adicatelea iti faci griji pentru nimic. Invata arta seductiei si a preludiului "fierbinte" si fa "practica" pe iubita ta, o fata pe care sa o placi din toate punctele de vedere. Daca m-ai cunoaste, ai sti ca stiu exact despre ce vorbesc, si cu siguranta mi-ai lua in seama vorbele. Chiar si asa, nu pierzi nimic daca incerci sa treci peste aceasta teama a ta (pentru mine, nefondata), la modul practicwinking

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice e posibil omule

| Liviu321 explică:

Sincer nu m as sinucide pentru ca as provoca durere celor dragi(2-3 nu mai multi). E foarte dificil sa fii singur la vârsta asta, virgin numai zic, prieteni mai mult pe interes, munca multă si nesatisfăcătoare, bani putin, fizic slab, de copil intr o lume in care se cere sa fi fotomodel. Urăsc ideea ca majoritatea oamenilor sunt condusi de niște idei preconcepute impuse de MASS media si de democratia falsa din capul lor. E normal sa fiu asa, zic având in vedere ca nu prea am deloc noroc si ca nu prea întâlnesc si altfel de oameni sau macar care sa înțeleagă prin ce trec. De asta sincer îmi doresc sa plec afara dar unde vreau eu, in Australia e aproape imposibil de ajuns. Despre metode de mărire in afara de operație nu exista. Si asta implica riscuri, rezultatele nu prea se vad cca 2, 5 cm, sa zicem ca ar fi ok dar nu se știe sigur daca ii iei si pe aia. De îngroșători ar fi prin injectarea de grăsime dar se absoarbe după un an si sa dai 200-300 euro pe an nu e tocmai comod. Iar restul metodelor pastile, plasture etc pure Invenții pentru a lua bani. Daca esti sau vrei sa deci psiholog îți urez multă bafta, e o meserie grea dar foarte frumoasa iar rezultatele muncii tale uneori pot fi mai importante decat partea financiară. Spun asta pentru ca si mie mi ar fi placut sa devin psiholog, citesc lucruri despre asta, ma uit la documentare si chiar la lit to me, deși nu prea are treaba cu psihologia ci cu gesturile. Nu stiu ce psiholog ar ieși dintr un pesimist convins dar as fi vrut. Acum intervine si problema timpului pentru ca lucrez si n as avea timp de facultate tot timpul si Nici sa lucrez part time nu mi permit. Părinții n au o situație financiară prea buna si sunt nevoit sa i ajut si eu. Sincer chiar mi as dori sa discut cu un psiholog face to face chiar as vrea sa ma duc la unul doar ca e vorba de faptul ca nu dispun de o suma destul de mare de bani iar medicul de familie nu cred ca decontează asta. Dar chiar as vrea sa merg din 2 motive: 1 pentru a ma ajuta sa devin un alt om si pentru a mi schimba viata, pentru a fi un om normal si 2 pentru a discuta. Cred ca si problema faptului ca nu am cu cine discuta aceste probleme, pentru ca oamenii obișnuiți nu inteleg si ar rade, m ar împinge sa vorbesc cu un asemenea om. Dar la fel as vrea sa discut si cu un endocrinolog sau urolog dar recunosc ca cu endocrinologul îmi e putin Rușine sa discut problema asta.

| neutrino a răspuns:

Nu, nu se fac astfel de gesturi caritabile.

| Alcyon a răspuns:

E o vorba: nu conteaza cat de mare e, ci ce stii sa faci cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da există și sunt în număr foarte mare, doar că voi nu știți să le deosebiți si să o alegeți pe cea potrivită.

| Liviu321 explică (pentru anonim_4396):

Nu ma baga in aceeasi oala cu "bajeti", "jm3ck3ry" de cartier, inculti etc. Pana la urma si femeile fac alegeri. Pe mine pana acum nu m-a vrut niciuna desi as iubi sincer. Chiar mi-as dori sa intalnesc genul acela de fata despre care vorbesti. Doar ca imi e teama ca si alea la un momentdat vor dori bani, masini luxoase, baieti bine facuti, dotati, smecheri...

| AnniaAKN a răspuns (pentru Liviu321):

De exemplu:eu nu mi-aș dori să aiba bani,masini luxoase,case ci să le facem pe toate impreună. Pentru că banii sunt o necesitate si anumite lucruri materiale.
Eu aș fi de acord si dacă ar locui sub poduri,si să vină in casa mea, dar nu să se apuce de vandut când rămânem fara bani ci să producem, să realizăm impreuna, nu sa stam pe loc.
Depinde unde cauți o asemenea fată, pentru că sunt sigură că sunt multe care nu îsi doresc decât pe cineva care să le iubească cu adevărat, fără a avea pretenții sau să pună asemenea condiții.

| Liviu321 explică (pentru AnniaAKN):

Mai peste tot am căutat genul acesta de femei de care îmi Vorbești: la Scoala, acum la munca, in grupul de prieteni, la Tara, la oraș, pe Facebook si concluzia e ca peste 90% gândeau opus cum ai spus tu. Te felicit pentru ca gandesti asa, sper sa nu ai vreo 15 ani ca in situația asta lucrurile peste ani se pot schimba. Lafel gandesc si eu dar din pacate lumea te privește ca pe un ciudat ori nebun. Îmi doresc o fata serioasa, cuminte căreia sa nu i pese ca nu sunt dotat si ca probabil nu ii voi oferi cele mai intense orgasme, o fata care sa se bucure de faptul ca muncesc din greu sa mi schimb statutul, fizicul totul doar sa fiu apreciat si înțeles. E foarte greu si speranța scade pe zi ce trece si abia am 20 de ani. Chiar nu stiu ce as putea face.

| AnniaAKN a răspuns (pentru Liviu321):

Nu am 15 ani, dar și atunci gândeam la fel, aceste lucruri le inveți din educația pe care ti-o dau părinții.
Eu nu cunosc pre bine cum sunt alte fete decât din ce văd la televizor, ai 20 de ani, sunt sigură ca e ceva pus de-o parte pentru tine, trebuie doar să ai răbdare, nu sunt toate asa de egoiste, eu zic să nu-ți faci griji.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Sexul nu e totul intr-o relatie, mai ales pentru o femeie laughing dar e o parte foarte importanta. Eu nu cred ca sunt astfel de femei, sau daca exista, sunt traumatizate si speriate de sex, ori care stau cu baiatul respectiv din dragoste dar la un moment dat il vor insela. Poate baiatul care nu e "dotat" va invata alte metode, sa-i produca placere iubitei lui. Eu iti spun parerea mea, din experienta mea, dar se prea poate sa existe femei pentru care sexul nu inseamna nimic. Totu-i posibil!
Poate totusi te subestimezi happy ti-a zis vreuna din partenere ca nu vei putea niciodata sa o satisfaci?

| Liviu321 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Nu mi a spus niciuna pentru ca sunt virgin la 20 de ani spre nenorocirea mea. Dar chiar si asa cine mi ar putea spune ca sunt un Zeu in pat cu 13 cm lungime si grosime?! Niciuna sa fim seriosi. Mai bine aveam o boala gravă decat chestia asta. As face orice sa ma iubească si mai ales sa nu ma însele, sa treaca peste acest impediment deși as face orice sa o satisfac de genul sex oral dar normal clar ca nu se poate. Si nici metode de mărire din pacate nu exista. Stau si ma întreb oare oamenii ca noi ar trebui sa se ucidă, ar face un bine omenirii si lor însuși? Oare noi nu avem dreptul sa iubim si mai ales sa fim iubiti?! Asta înseamnă democrație sau jungla? Daca esti gay esti aparat de toți, spre exemplu, daca o ai mica esti luat la misto. De ce?

| Liviu321 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Tu vorbesti frumos si chiar iti multumesc pentru asta dar teama asta nu provine din filme. Stiu si eu ca acolo e ceva exagerat in mare masura dar totusi cand vad fete de la 14 pana la 30-40 de ani care spun ca marimea conteaza pe Facebook, pe afara, pe forumuri peste tot eu cum pot sa spun ca voi fi un gigolo doar pentru ca o voi saruta tandru? Daca ea spune ca marimea conteaza si atunci cand o sa vada ca nu e mai nimic de ea crezi ca ea o sa mai creada ca preludiul o va aduce pe culmile extazului? Eu cred ca nu se ve abtine de la ras. Am mai auzit femei care spun ca ar fi ok, chiar si de la o prostituata dar in mare masura toate spun ca nu e. Eu incerc sa aflu mai multe feluri prin care pot sa ajung sa o pot satisface si implicit sa nu isi doreasca pe altu. Spre exemplu comentariul tau e interesant, ar fi tare ca atunci cand as face o pentru a doua, a treaia, a 10a oara sa fiu bun la pat si multumitor dar nu stiu. Intr un fel de normal sa plec neancrezator avand in vedere ce se spune. Cat despre a incerca cu iubita...pai care iubita...tot ma gandesc sa-mi fac curaj si sa ma duc la una pe bani, mai curat, mai experimentata.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru Liviu321):

Dar tu iti doresti o femeie din aia, care vorbeste pe Facebook despre marimea penisului? laughing Unele femei chiar n-au nicio treaba cu sexul, ele au doar idei preconcepute, conceptii gresite provenite din filme si carti (unde zeul sexului, barbatul perfect, e super dotat). Sexul e o arta, in care practica te face din ce in ce mai bun happy
Tu n-ai habar ce poate "ea", ca n-ai pus-o la "munca" happy Preludiul e super important, sunt multe trucuri care aduc placere unei femei chiar si fara penetrare, de la exploatarea unor "pasi", pana la anumite zone, cuvinte etc. Totusi, ca sa ajungi acolo ai nevoie de incredere in tine, macar una frageda, care sa fie din ce in ce mai puternica. Eu sincer credeam ca o ai de 7, dupa ce am vazut ce fel vorbesti laughing) Repet, du-te la medic! O sa vezi ca o sa-ti spuna cam acelasi lucru, dar poate parerea lui o sa te mai calmeze un pic. Eu una n-am niciun interes sa-ti dau sperante false, sa te mint sau sa te lingusesc laughing

| Liviu321 explică (pentru RedheadOnTheRun):

Pai avand in vedere ca de multe ori m-am gandit si la sinucidere din cauza asta probabil ca ai avea un motiv cat de mic sa ma minti frumos, asa sa faci si tu o fapta buna nu de alta, desi sa zicem ca te cred pe cuvant si ca nu ti-ar pasa. Normal ca nu vreau o fata de genul, vreau una cuminte, cu care sa fac bani nu careia sa-i duc bani, o femeie care sa ma faca tata, care sa se bucure si sa-mi sara in brate de fericire atunci cand ii duc o floare desi nu sarbatorim nimic. Pe care sa o vad mereu zambind doar pentru ca e alaturi de mine. Multi cred ca e o tampenie...asa o fi, asa gandeste mintea mea incuiata nu stiu de ce. Pt mine sexul nu e atat de important, ci felul in care ma inteleg cu ea si cum ma trateaza. As prefera una cu care sa o faca odata pe luna decat una cu care o fac regulat si care o mai face si cu altii eventual. Pana la urma in lune exista si oameni asexuati care nu simt placere sexuala si consider ca si ei ar trebui sa iubeasca si sa fie iubiti ca doar sunt oameni, nu? E drept nu e cazul meu dar totusi. Cred totusi ca doctorul ar spune asta pentru ca nu exista solutii de marire si ar incerca sa ma linisteasca. Dar poate asa e, pana nu o pun la lucru nu voi stii ce si cum. De asta as face o cu o prostituata, macar n as avea emotii ca o dezamagesc. Dar ma gandesc ce s-ar intampla daca ar fi o fata pe care as iubi o si pe care as dezamagi o la capitolul asta. Cred ca n-as mai suporta.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru Liviu321):

Eu nu am luat treaba cu sinuciderea in serios, si inca nu pot sa o fac. Cel mult pot sa inteleg ca te-ai gandit la sinucidere la modul general si atat. Primul meu raspuns n-a fost foarte incurajator, tocmai pentru ca n-am avut in cap faptul ca tu te-ai gandit sa-ti iei viata. Nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, ci du-te de cauta opinia cuiva "specializat", in cuvantul caruia sa ai incredere. Genul de fete la care ravnesti tu, inca exista, deci vei avea sanse, in momentul in care vei renunta la temerile tale nefondate si vei capata ceva incredere in tine. Solutii de marire exista, as crede ca te-ai documentat putin happy dar se pare ca nu. Cat despre iubire, eu cred ca nu vei avea probleme, ci totul e in capul tau. Astfel ai generat impedimente cu puterea mintii tale happy si daca n-o sa scapi de ele, chiar nu te vad bine pe viitor. O sa te cunosc, prin programare la viitorul meu cabinet laughing ceea ce n-ar fi rau, ca toti avem nevoie de o discutie cu psihologul, mai ales cei cu stima de sine foarte scazuta.

| RedheadOnTheRun a răspuns (pentru Liviu321):

Ma, nu stiu cu cine ai discutat tu, sau ce filme ai vazut, sau cum ti-a intrat in cap ca esti dezastruos. Un organ de 13 cm e un organ normal, daca te-ai duce la medic pentru o operatie de marire, ti-ar zice ca esti nebun. Poti chiar sa vizitezi un medic, pentru confirmarea spuselor mele. Mai mult decat atat, trebuie sa stii si ce sa faci cu "ea"...preludiul e foarte important, si pana la urma, o partida de sex reusit e un "dans" armonios a doua corpuri. N-o sa-ti spun ca "marimea nu conteaza" in general, dar in cazul tau iti faci griji degeaba, iar aceste griji te afecteaza foarte tare. Tu pornesti din start cu ideea ca n-ai cum sa satisfaci o femeie, desi oricum n-ai incercat. Esti afectat psihic, emotional, si probabil si din punct de vedere comportamental. Eu zic sa te calmezi, ca esti un pic in situatia din povestea aia a lu' Creanga, "Prostia omeneasca". Adicatelea iti faci griji pentru nimic. Invata arta seductiei si a preludiului "fierbinte" si fa "practica" pe iubita ta, o fata pe care sa o placi din toate punctele de vedere. Daca m-ai cunoaste, ai sti ca stiu exact despre ce vorbesc, si cu siguranta mi-ai lua in seama vorbele. Chiar si asa, nu pierzi nimic daca incerci sa treci peste aceasta teama a ta (pentru mine, nefondata), la modul practicwinking

| MrNob0dy a răspuns:

Exista femei ce au relatii serioase nu doar pe interes... dar asta nu inseamna ca nu ar dori mai mult ''ochii vad inima cere '' tentatiile sunt mari man succes in ati gasi perechea daca nu ai facut-o deja

| Sofia33 a răspuns:

Binenteles ca exista! Parerea mea e ca nu sexul este important intr-o relatie. ci cum va intelegeti in acea relatie. puteti sa va simtiti minunat si fara sex, iti garantez asta! Trebuie doar sa gasesti persoana potrivita.

| Liviu321 explică (pentru Sofia33):

Sper sa ai dreptate deși nu prea am întâlnit genul asta de femei. Îmi e teama sa nu fiu Înșelat din cauza asta nu stiu cum as reacționa. Din cauz acestei probleme de multe ori ma gandesc la sinucidere deși stiu ca poate nu e ok