| cipri08 a întrebat:

Exista dragoste reciproca?

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Normal ca exista! Dragostea este un sentiment cu o vibratie foarte inalta, cand iubesti cu adevarat o persoana e imposibil ca acea persoana sa nu simta dragostea si sa nu te iubeasca si ea. Si oricum actiunile si discutiile unei persoane indragostite o sa-i stimuleze partenerului sentimentul de dragoste, o persoana care nu iubeste cu adevarat nu va fi ghidat de sentiment ca sa spuna ceva ce sa bucure partenera(ul)

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Da! cea dintre mine si cel mai dulce baiat din lume-woodytzu!

| lia a răspuns:

Dragostea prin "definitie" este reciproca.

| marsy a răspuns:

Desigur!

| Ana a răspuns:

Normal ca exista.

| Ruxyana a răspuns:

Ceau
Dragostea reciproca exista chiar daca o gasesty mai rar in zilele astea:X, de multe ori iubesty iar iubirea nu iti este impartasita in totalitate... dar dupa un timp, dupa ce stai un pic cu persoana respectiva si ii vezi sufletul :X (daca este bun) te indragostesty si tu si devine reciproc:X:X:*:*(nu intotdeauna)
Sincer, in ziua de azi oameni nu mai stiu cum sa isi joc de persoanele care tin cu adevarat la ei...pff soarta astalaughing

| multimoak a răspuns:

Da... Dar cu greu gasesti in zilele noastre!

| Andreea_7493 a răspuns:

Bineinteles happy

| cami_5314 a răspuns:

Exista insa nu cred ca amandoi partenerii se iubesc in acelasi timp cu aceeasi intensitate. Todeauna unul iubeste mai mult si altul mai putin. Exista posibilitatea ca dupa un timp, cel care iubea mai putin, sa poata sa ajunga sa iubeasca mai mult si invers. De aceea intr-o relatie foarte important este si respectul reciproc.

| pisicel_5329 a răspuns:

La mine nu a fost niciodata reciproca laughing. Se intampla sa nu mai iubesc baiatul respectiv tocmai in momentul in care incepe sa tina la mine straight face. Ciudat insa asa este laughing

| cipri08 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri!

| parazitu_8805 a răspuns:

Foarte rar. de obicei dragoste din interes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod sigur da.
De ce spuneti ca este " rara "? Sunteti orbi?
Nu vedeti cum animalele isi iubesc puii? Si cum Tatal ii iubeste pe toti indiferent de vorbele lor laughing
Unde nu este dragoste reciproca nu este dragoste adevarata.

| AngellSthefan a răspuns:

Da una foarte puternica