| TrendyHedgehog a întrebat:

Exista femei carora sa nu le vina ciclul niciodata?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista, cele care nu au ovare sau ale caror ovare nu se maturizeaza niciodata (din cauza unor probleme ale hipofizei si/sau hipotalamusului).

Abh
| Abh a răspuns:

Orice femeie normala din punct de vedere hormonal trebuie sa aiba menstre.

| Cătălina a răspuns:

In niciun caz. Toate femeile au menstruatie, deoarece este ceva perfect normal. E un semn ca organismul este sanatos.

| Crisu_7532 a răspuns:

Nu, din cate stiu eu. menstruatia este un semn ca organismul este sanatos si functioneaza corect. Tocmai din aceasta cauza se recomanda fetelor care pana la varsta de 17 ani nu le-a venit menstruatia sa consulte un medic ginecolog. Inseamna ca ceva nu este in regula dar, cel mai adesea, este vindecabil.

| marsy a răspuns:

Da. cunosc un caz si imi pare rau pn ea. la virsta de 20 de ani avea parca vreo 60... Din pacate lipsa menstruatiei duce la imbatrinire!

| Alecsaandrra a răspuns:

Nu!

| LoVe_6598 a răspuns:

Nu exista asa ceva. orice ar spune lumea!

| adeluta86 a răspuns:

Nu ,nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista pentru ca orice femwi i vine ciclul