| Emma34 a întrebat:

Exista posibilitatea sa ramai insarcinata si sa ai menstruatie? iar testele de sacina sa fie negative? dat totusi sa ai simptome cum ca ai fi gravida?

4 răspunsuri:
| Metalifor a răspuns:

Menstruatia arata ca se creeaza noi ovule, deci nu e posibil sa fi insarcinata si sa ai menstruatie, cred ca simptomele le interpretezi gresit, cel mai corect ar fi sa intrebi un medic ginecolog! este o problema medicala, si nu cred ca poti sa o rezolvi pe internet fara sa risti sa o agravezi. Daca chiar te framanta ceva nu ezita sa ceri opinia unui medic!

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
Menstruatia este eliminarea unui ovul nefecundat din organism,eliminare care e insotita de hemoragie.
Daca esti insarcinata, ovulul este fecundat si a devenit embrion.
Hemoragiile din timpul sarcinii au durata mai scurta si diferenta de culoare, cantitate si textura, in comparatie cu o menstra obisnuita.
Daca ai indoieli, prezinta-te la medic pentru o ecografie si un consult.

| grab a răspuns:

Da, este posibilitatea asta, pentru ca corpul femeii nu este veioza: bagi in priza si se aprinde.

invata sa te cunosti mai bine. sau apeleaza gratuit la medicul de familie.

| lex79 a răspuns (pentru grab):

Ba nu. daca testul de sarcina este efectuat corect si (ele, plural) ies negativ atunci nu exista aceasta posibilitate.doar varianta ca femeia se plictiseste rau si isi imagineaza ca ii este greata si i-a crescut burta(asa dupa 3zile).