| anonim_4396 a întrebat:

Exista posibilitatea ca luand anticonceptionalele corect sa ramai insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca da. Nu exista contraceptive 100% sigure, in afara de abstinenta. Asadar, viata sexuala egal posibilitate de sarcina.
Recomandate de medic, luate corect si fara alte medicamente care sa interactioneze cu ele, protectia oferita de contraceptive este foarte buna (peste 99%). Dar un risc mic ramane.

| madagascar a răspuns:

In principiu nu, ele sunt sigure 99%, deci nu te ingrijora

| Alina_9354 a răspuns:

Daca sunt prescrise de un medic nu este posibil dar daca le iei de capul tau cine stie..., poate s-a strecurat o greseala!

| IloveCats a răspuns:

Teoretic nu. ele sunt foarte sigure, mai ales daca sunt luate corect.