| LittlePrincessi a întrebat:

Exista relatie bazata numai pe iubire, sinceritate si respect?
Ai trait vreodata/traiesti? Raspunde!
Ofer funda, vot.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Exista,draga mea! Exista,sa crezi cu putere lucrul asta si sa nu faci rabat de la visele tale,niciodata!
Cauta sa gasesti jumatatea exacta a sufletului tau,ea exista,este undeva si te cauta cu aceeasi neliniste si nerabdare cu care o cauti si tu!
Si-o vei recunoaste dintr-o privire!
Spera cu toata puterea sufletului tau,alege cu toata intelepciunea mintii tale si cauta cu toata forta inimii tale, dragostea adevarata exista!
Eu, o traiesc.happy

| darrio2007 a răspuns:

Da exista.O traiesc in prezent.

| DeeaMarry a răspuns:

DA, exista. Traiesc o astfel de relatie in momentul de fata happy

| Lk_Lucian_1990 a răspuns:

Pai daca nu exita iubire, sinceritate si respect, nu exista relatie. Toate relatiile mele au fost bazate pe aceste 3 lucruri, de asta au si durat atat.

| ochiverzi91 a răspuns:

Exista, am si trait happy Rare cazuri...foarte frumos.trebuie sa fii atenta la baiat si sa nu refuzi sa crezi ce vezi...nu fii oarba, daca vrei iubire si sinceritate nu cauta barbat frumos, cu bani, cu muschi etc pentru ca ei nu te vor face fericita happy vor cauta tot timpul ceva mai bun. sper ca te-am ajutat, bafta!

| oanaoana23 a răspuns:

Exista. traiesc una acum si e cel mai frumos lucru din viata mea. nu sunt cuvinte suficiente ca sa descrii asa ceva. daca crezi ca e persoana potrivita incearca.nu ai nimic de pierdut, doar o experienta

| teutzikka a răspuns:

Exista recunosc dar niciodata nu am trait-o de aceeea trebuie sa alegi un/o baiat/fata cat mai potrivita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu sunt sigura ca exista. Acum gandeste si tu in felul urmator: esti in stare sa dai doar iubire, sinceritate si respect intr-o relatie?! Daca raspunsul este da inseamna ca esti la cel putin jumatate de drum happy. Bafta!

| SoulReaper a răspuns:

Daca nu exista asa ceva, nu exista iubire deloc. Si pentru ionreparatorul, sexul e parte din iubire. Prin sex iti arati iubirea, in parte. Ai iubita pentru ca o iubesti, dar faci sex cu ea. De ce? Acelasi motiv, din iubire. Asa ca se incadreaza in categoriewinking

Si parerea mea e ca pe asta se bazeaza familiile. O familie unita e una in care in primul rand parintii(iubitii)se inteleg(si iubesc si respecta etc)reciproc.

So that means, exista cu toata siguranta posibila, insa nu toti au aceeasi perspectiva. Si nu este chiar asa rara, de fapt, trebuie doar sa gasesti persoana potrivita.
Cum se spune, orice nas isi are nasul.
In varianta asta, chiar daca iubirea e pe o parte, fiecare o sa isi gasesasca o iubire egala pana la urma thinking nu stiu sigur cum sa formulezlaughing