| Dely_5113 a întrebat:

Exista riscul infestarii cu virusul HIV, in cazul sexului oral?

Răspuns Câştigător
| Roberta a răspuns:

Desi sunt rare situatiile, da, exista aceasta posibilitate infima. E vorba despre cazurile in care, acolo unde a avut loc ejacularea, exista zgarieturi sau orice fel de rana prin care virusul ar putea intra in contact cu sangele. Sunt si alte BTS, care se transmit in acelasi mod.

2 răspunsuri:
| lplostonyou a răspuns:

Numai daca unul dintre parteneri detine boala si celalalt partener are o rana deschisa in cavitatea bucala, atunci sunt riscuri, da altfel nu happy Bineinteles trebuie pastrata o igiena personala totdeauna.

| johnyboy a răspuns:

...sau! trebuie sa inghiti o galeata de sperma sa ti se transmita boala!