| anonim1974 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantaje sexului oral la fete? Exista riscuri?

Răspuns Câştigător
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Ca in cazul fiecarui tip desex, exista riscuri, cel mai periculos fiind infectarea cu o boala cu transmitere sexuala, precum HIV sau SIDA, s.a.Cel mai bine ar fi sa folosesti o foita din latex, se gaseste pe net sau in unele farmacii, dar este destul de greu de gasit, poti taia un prezervativ(nefolosit, desigur). Bafta\! happy

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Sexul oral poate fi o alternativa mai mult decat acceptabila pentru raportul sexual complet, atunci cand sunt luate toate masurile de prevedere. Principalul beneficiu ar fi acela ca asigura placere altei persoane. Multe persoane considera ca acest comportament sexual vine sa faca viata sexuala mai incitanta, ca fara el o relatie ar fi mai saraca. Daca atunci cand o faci pentru prima data te poti simti intimidat, daca vrei cu adevarat sa iti depasesti teama sau ingrijorarea de a nu fi penibil, atunci poti incerca sa fii mai inventiv si poti sa torni din siropul tau favorit pe vulva, continuand dupa aceea sa-ti folosesti limba pentru a savura aroma ambelor. Chiar si atunci cand este practicat pentru prima data este indicat sa se foloseasca o foita foarte fina de latex. Aceasta foita fina de latex va preveni ca vreo boala venerica sa se transmita la parteneri. Cum aceasta pelicula nu este intotdeauna usor de gasit, se mai poate apela si la o solutie alternativa cum ar fi taierea unui prezervativ din latex sau a unui din plastic, insa trebuie sa nu fie cu spermicide pentru a nu avea un gust neplacut.

Deasemenea mai trebuie sa retineti ca sexul oral implica ( sau ar trebui sa implice ) mai multe decat numai organele genitale. Exista multe portiuni ale corpului care pot genera fiori de placere atunci cand sunt atinse cu buzele sau cu limba.

Riscurile specifice :

Pentru a evita luarea unei boli venerice atunci cand se practica sexul oral la o femeie, este cel mai indicat sa existe o bariera intre cavitatea bucala si organul genital feminin; solutia in acest caz ar putea fi folosirea acelei foite foarte fine din latex sau un prezervativ taiat. Acest obstacol din latex va impiedica ca vreo boala venerica sa treaca la parteneri. Deasemenea nu trebuie sa faceti sex oral unei femei care este stiut ca sufera de vreo boala venerica sau care are rani, ulceratii sau pustule in zona genitala. Daca se va practica sexul oral in zona anala va trebui, ca masura preventiva, ca femeia sa fie proaspat spalata, de preferinta cu un sapun antibacterian. Cunoasterea trecutului sexual al partenerei este un avantaj pentru barbat.

Nota : la fel ca si in cazul sexului oral la barbati, folosirea ca alternativa la foita de latex a unui prezervativ fie din latex fie din cauciuc poate fi cea mai buna metoda de protectie. Pentru a se evita gustul neplacut nu se va apela la prezervativele cu spermicide si se va recurge la cele cu diferite arome. Mai poate fi folosit si prezervativul feminin, insa pentru cei mai multi acesta este o alternativa prea scumpa.

Sursa : http://info-portal.ro/......-ale-inte/

O noapte buna!;)

| cameleonu05 a răspuns:

Partea buna e ca pipereaza treaba partea proasta e sa nu ii placa prea tare laughing

Răspuns utilizator avertizat
| cameleonu05 a răspuns (pentru remus1007):

Mai ia si bataie laughing