| RAY a întrebat:

Experiente personale din trecut, ce te-a determinat sa intri intr-o relatie cu cineva?

Cat de mult a contat fizicul, inteligența, simțul umorului, personalitatea in alegerea făcuta si ce crezi ca a contat cel mai mult?

31 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca o experienta din trecut te face sa intri intr-o relatie ci indragosteala, iubirea...
Inteligenta, simtul umorului, respectul, educatia caracterul in general ma atrage la un om si in proporti mici aspectul fizic...

| RAY explică (pentru Freya1):

Dar nu la asta m-am referit eu, am vrut sa spun sa scrieti din experiente anterioare ale voastre

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Si eu asta ti-am spus ca nu am avut experiente anterioare care sa ma faca sa imi fac o alta relatie.
Poate sa aleg altfel da. Spre exemplu dupa prima mea relatie am ales pe cineva care sa nu aiba probleme cu afectiunea sau expunerea publica a relatie (sa isi asume relatia cum trebuie).Iar dupa a doua relatie am cautat pe cineva care sa aiba mai mult timp de mine, sa ma asculte mai mult si sa aiba mai multa incredere.

| sofisis a răspuns:

Eu chiar nu pricep ce vrei tu de fapt. Pui intrebarile de parca noi suntem roboti. Nu exista raspunsuri standard. Unul mi-a placut pentru fizic, unu pentru inteligenta, unul pentru personalitate, unul pentru simtul umorului....nici o persoana nu are un sablon prin care trebuie sa treaca un posibil partener si daca se potriveste bine, daca nu la revedere. Mai cauta si tu nuantele de gri din jurul tau.

| RAY explică (pentru sofisis):

Vreau sa va cunosc

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Sofi, incantata! Nu ma mai dumneatalaci ca nu-mi place

| RAY explică (pentru sofisis):

M-am referit la voi toate

| alina2k18 a răspuns:

Toate combinate cu 20 CMwinking

| RAY explică (pentru alina2k18):

Dar tu de fel poti fi o femeie sincera, serioasa, fidela?

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

''Da''winking
Bineinteles.

| RAY explică (pentru alina2k18):

Si daca ai gasi de 21 cm nu l-ai parasi?

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Nu preawinking decat daca o are subtire laughing
ahahha

| RAY explică (pentru alina2k18):

Infidelo,macar tu nu esti ipocrita, asta imi place la tine alina, ca nu esti perversa, mincinoasa, ai un suflet bun

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Daca vrei 20cm ai suflet bun, daca vrei personalitate esti o ipocrita, o nasoala. Exista premiul Nobel pentru logica?

| RAY explică (pentru Plato):

Ma fata e sincera, fete ca ea sunt rare, auzi la mine mai bine asa o fata ca una asa zis sfanta, pisica blanda zgarie rau

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Deci pentru tine exista doua tipuri de raspunsuri: Minciuni frumoase sau adevaruri crude. Nici macar o secunda nu iti trece prin cap ca mai exista si adevaruri frumoase?

| RAY explică (pentru Plato):

Omule eu nu vad in alb si negru, dar sunt om nu sunt robot si dumnezeu a regretat ca a facut lumea, daca si zeii regreta ce sa spun, tu ca filozof chesti de astea le stii nu? eu nu cred in sexul opus pe termen lung, dar alina e o fata sincera, cel putin la intrebarea mea

| alina2k18 a răspuns (pentru Plato):

laughing Ahhahahahaahaha, ill print this crapwinking

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Poate daca nu te-ai mai gandi la "sexul opus" ca la un tot, ti-ai schimba parerea. Orice padure are uscaciuni, dar acestea nu suprima frumusetea brazilor. Bineinteles, daca te uiti doar in jos, o sa vezi doar uscaciunile, trebuie sa ridici capul ca sa te bucuri de priveliste. Intelegi aluzia, sunt convins.

| Plato a răspuns (pentru alina2k18):

Nu sunt sigur la care te referi, dar ma bucur ca te-a binedispus. happy

| RAY explică (pentru Plato):

Fara sex nu as avea de ce sa stau cu o fata

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Voiam sa zic sa nu vezi doar femeile usoare, ipocritele, nasoalele, ci sa ridici capul sa vezi ca exista, mai putin ce-i drept, si femei demne si sincere.

| RAY explică (pentru Plato):

Stiu ca exista si fete de alea

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Atunci nu mai fi suparat pe sexul opus, du-te si cauta-le pe alea. De fapt, alea s-ar putea sa-ti ceara casatorie, stii tu, la schimb, "cum fac ele".

| RAY explică (pentru Plato):

La schimb cu o nunta )))))))))))))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Fetelor nu le prea plac 21 cm laughing alina e rara pentru asta, nu are legatura cu sinceritatea, dar tu fiind virgin, nu intelegi ca un act sexual pentru o femeie cu un vagin normal e dificil sexul cu atatia cm.

| Emma30555 a răspuns:

A contat și perioada de singurătate dacă ești disponibila e de ajuns sa ți placa un băiat fără sa te gândești prea mult la pro și contra. De regula te atrage personalitatea iar fizicul sa fie acceptabil pentru tine, adică dacă nu e frumos să-l consideri plăcut sau interesant. Sa nu fie vreun prost sau vreun țăran. Dacă fizicul lasă de dorit poate în timp sa i dai o șansă dacă vezi ca are calități care corespund unei stabilității, dacă ți o dorești. Din experienta pot spune ca uneori contează chimia sau curiozitatea pe care ți o stârnește un tip nou, sau dacă îți dorești stabilitate pui accent pe comportament

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti pierdut, nu o sa intelegi niciodata lumea reala, pentru ca stai in spatele unui PC si tot ce stii tu despre viata sunt teorii.

Ti-am mai zis.
https://www.tpu.ro/......ina-3.html

| RAY explică (pentru anonim_4396):

în 17 Octombrie | Mordrica a răspuns (pentru RAY):
Fizicul nu conteaza mai deloc pentru o fata.

ci cica eu sunt un caz pierdut )))))))))))))))))))

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Stii cum se zice, ca e mai import caracterul decat aspectul. Adevarat, dar nu vezi caracterul omului in totalitate de prima oara.Deci,este foarte important si fizicul? La mine au contat toate, inteligenta, fizicul, umorul si personalitatea.

| deadhoe a răspuns:

Fizicul - Conteaza. Cel mai important: nu avea mucii din nas la vedere.
inteligenta - Avand in vedere ca inteligenta inseamna capacitatea de a intelege usor chestii, si asta conteaza...
personalitatea - Da
simtul umorului - Nu cer sa fie clown, dar e super sa ai asta.