| marsy a întrebat:

Face cineva dragoste cu partenerul, fara prezervativ, cu ejacuarea afara?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e recomandat! Stilul asta, pe langa ca are o foarte mare rata de esec, datorita existentei lichidului preejaculator, duce in timp la grave disfunctii erogene, si alte complicatii!
Poate pe ea o streseaza la maxim asta, adica riscul de sarcina sau boala venerica, pentru ca nu folosesti prezervativul! Este si o lipsa majora de respect si responsabilitate fata de partenera, asa ca foloseste obligatoriu prezervativul! Toata lumea are numai de castigat!
In plus, stilul asta este extrem de frustrant!

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Doar daca respectivii vor un bebe.

| tyana a răspuns:

Ca metoda contraceptiva nu o recomand nimanui, pentru ca nu e deloc eficienta.De asemenea daca nu ai o relatie stabila si nu iti cunosti bine partenerul e posibil sa te trezesti cu cine stie ce boli cu transmitere sexuala.Folositi prezervativul pentru ca riscati enorm!

| irina20 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat de cateva ori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cam de vreo 9 luni, partenerul meu stie cum sa se controleze, si nu s-a intamplat nimic. am o prietena care a facut fara prezervativ vreo 4 ani, asta tot pentru ca el stia ce si cum. dar acum, ce sa zic, daca nu ai incredere in el, mai bine protejeaza-te.