| HinataNeji a întrebat:

Fata e vergina...prima data se poate fara contraceptie?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Virgina,probabil.
Nu,protectia nu poate lipsi niciodata, daca nu doresti sa devii parinte.
In special la fetele virgine, multe la dezvirginare au parte de o ovulatie spontana care duce imediat la sarcina.
Protejati-va si nu vor exista probleme.

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

NU. Cand femeia e virgina, la dezvirginare poate avea loc ovulatia spontana si poate ramane mult mai usor insarcinata.
Plus ca mai sunt si bts-urile de luat in calcul.
Deci clar NU!

| Fatamuntilor a răspuns:

Hai sa,, spargem '' mitul!
Am mai citit pe aici(cica) ca atunci cand faci petru prima oara sex, nu ar fi nevoie de protectie!
Nimic mai gresit.Mai ales la fetele virgine este nevoie de protectie. Oricand poate sa apara o sarcina! Si cum fetele isi pierd virginitatea la varste tot mai mici, concluzia o poti trage singura.
Ca nu mai zic si de alte probleme ce pot aparea.

| lex79 a răspuns:

NU!

| Alcyon a răspuns:

Cum au scris si cei de mai sus, in niciun caz. Femeile virgine risca sa faca fel si fel de infectii, deoarece vaginul lor n-a fost pana atunci expus la bacterii. Prin urmare se imbolnavesc mai usor, ca o femeie cu ani de experienta in spate. Nu mai vorbesc de riscul de a ramane insarcinata... care-i destul de mare, la adolescente, deoarece organismul e tanar si sarcina se prinde repede.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, daca vreti un copil din primul act sexual nu va protejati

| SorinTudor a răspuns:

Si cine zice ca nu poate ramane insarcinata? laughing NORMAL ca trebuie sa te protejezi chiar daca e virgina...