| Alexxiax98 a întrebat:

"Fetele care spun ca doar sufletul conteaza sunt ipocrite.". V-am citat din Ray. happy
Toata lumea crede la fel?

104 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toți cu un iq mai mare de 100 da, asta cred.
Ps. Eu nu cred happy

| Plato a răspuns:

Nu, nu toata lumea crede la fel.

| Catrice a răspuns:

Care filosof internațional e Ray ăsta? rolling on the floor
Sau o fi vreun guru de care nu au aflat mulți?! thinking
Sau e porecla lui Bebe sexologul?!

| Endoryus a răspuns:

Mincinoase, poate. Daca ar fi asa aia cu sufletu mare dar care sunt urati, nu ar mai fi singuri. Daca chiar ar conta sufletul asta. Dar nu mai conteaza asta de ceva timp.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Pai fetele isi doresc asa un baiat educat, curajos, frumos, amuzant, inteligent, gentleman, elegant, respectuos, calculat, intelept, cu experienta, carismatic, cultivat (sa aiba cunostinte vaste in mai multe domenii) mai pe scurt MASCULUL ALFA s-au baiatul visurilor ei. Bine ca acum depinde si de coeficientul de inteligenta (IQ-ul) al baiatului si mai trebuie sa il aibe si pe acel "vino in coace" cum spun fetele.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Depinde. Nu a disparut complet, te asigur.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Fetele care au un IQ de peste 120 spun ca "doar sufletul conteaza". De ce? pentru ca au trecut prin viata si au intalnit tot felul de specimene si le-a venit mintea la cap de aia spun asta.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Stiu. Dar unde sunt tipele astea? Ca nu prea le vezi. Vezi doar stricaciuni in mare parte. Genul ala de fete "la locul lor" prefera sa stea doar in casa ( in cel mai bun caz poate muncesc ) si... Ce? CUm sa le "descoperi"? Cum imi zicea mie bunica candva " Iesi afara, intalneste fete, nu o sa vina vreuna la tine la usa special". Asa si cu fetele astea. Nu ma refer acum la petreceri sau rahaturi de genul. Dar stai. E secolul 21. Mor fetele daca le bagi in seama pe strada. Sau daca esti mediocru ( ma refer acum la cum arati). Toate se fac online. Praf si pulbere.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

De obicei fetele care spun ca "doar sufletul conteaza" pot fi sincere nici pe departe ipocrite, bine poate alti carnati pot interpreta altfel lucruriile. Dar atunci cand o fata se lasa greu si la un moment dat devine sincera il face pe baiat sa isi concentreze atentia numai asupra ei, baiatul realizand ca ea la incercat/testat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura modalitate sa nu te faca ipocrita Ray e sa-i dai de inteles ca conteaza doar aspectele superficiale.Astfel te numeste sincera si te Lauda pe tot TPU-ul, scapi de el rapid asa.Asa ca mai bine esti ipocrita cu el. Pentru a nu te face ipocrita.

| doctorandus a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

IQ de 125 poti avea si la 12 ani.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Le "descoperi" unde muncesc, fac voluntariat, sau unde mai merg.
Nu exista sa fii mediocru. Pentru cineva poti fi hidos, pentru altcineva zeu. Frumusetea e in ochii privitorului.
Cu alea e o misiune mai grea. BMW-ul nu mai e suficient, synthol-ul din brate nu le impresioneaza, asa ca multi incapabili sau tauri comunali prefera varianta usoara, tarantula de club.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru doctorandus):

Am zis si eu asa metaforic vorbind.

| Raven a răspuns:

Asta e la fel ca ''Bărbatul trebuie să fie un pic mai frumos decât dracul'', o auzeam la niște colege, i-o spuneau uneia care se ducea la întâlnire cu un tip,''urâțel'', cum s-a exprimat ea, faza era că toate care o spuneau aveau de fapt soți arătoși.
Fetele visează la un tip cu sufletul de aur dar speră, în secret, că sufletul ăla e în trupul lui Kostas Martakis laughing

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa jignim pe nimeni pentru o afirmație.
E clar ca nu poti aprecia doar sufletul unui om pentru ca mai are si creier si multe alte chestii folositoare dar daca a încercat să scoată în evidență ca ne pasa foarte mult de aspectul fizic e gresit.
O femeie trecuta prin viața si care stie ce vrea va ști că un bărbat de viitor si de casa este cel cu bun simt,respectuos, matur, cu capul pe umeri, familist fidel, descurcaret dar nu neapărat nespus de frumos.In fine, oricum frumusețea nu e relevantă pentru ca ce imi place mie s-ar putea ca tie sa nu iti placa si invers.Plus ca un om ce iti pare la început urâte te poate face sa te îndrăgostește de el si prin alte mijloace si pe urma sa il vezi mai ok.

| OrdanKarris a răspuns:

Cand o femeie spune ca doar sufletul conteaza e clar ca femeia aia vrea sa ascunda imperfectiuni atat fizice cat si de ordin mental. Vrea sa fraiereasca barbati sa ignore faptul ca ele sunt: grase, urate, babe, narcisiste, psihopate, bipolare, borderline, toxice. "Sufletul conteaza" cand femeia isi pierde avantajul puterii sexuale, pierde in fata altor muieri, mult mai tinere, mai apetisante, mai prospaturi. Muierile cu "sufletul conteaza" sunt resturi!

| NeaNicu78 a răspuns:

Fiecare fata ( om, persoana) are dreptul sa creadă și să gândească diferit până la proba contrarie, sa dau un exemplu : ea alege un bărbat că are acea atracție sufletească și i se potrivește mănușă sufletului ei dar în pat au probleme și ei îi provoacă dezamăgire ( ce crezi că se va întâmpla?), O să-și caute placerea in compania altuia? Sau o sa se despartă?, Faptele o sa fie diferite în funcție de persoane ( nu suntem la fel), deci unele idei, citate ce nu sunt valabile pentru toți, să aveți o zi frumoasa și să auzim numai de bine.

| Adry05 a răspuns:

Ai gasit si din ce mare filosof sa citezi

| Drimmero a răspuns:

Se mint singure si doar atat, daca ar spune ca si sufletul ar conta, nu le-ar mai sari Ray in cap/

| RAY a răspuns:

Imi mentin afirmatia, ba mai mult ofer 100 de euro la orice fata care imi demonstreaza contrariul empiric,prin dovezi stiintifice nu vorbe goale pe internet, ce spuneti acceptati? logic ca nu, ca stiti si voi ca e vrajeala, cum se poate dovedi? simplu se masoara excitatia cauzata de anumite chipuri masculine, daca acele care eu spun ca sunt urate va excita am pierdut pariul

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Tu vrei sa spui ca doar sufletul conteaza?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule si pentru tine doar sufletul conteaza, serios?

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Naty tu simti scarba cand iti privesti iubitul?

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Si tu crezi asta, serios

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Este o totala ipocrizie manifestata un mod infinit de apocaliptic, atata ipocrizie nici Hitler nu a dat dovada cand iti scria iubirea fata de evrei

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Deci tu ai sta si cu o baba de 90 de ani, misto

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

In sf cineva care e sincer, asa e man

| RAY a răspuns (pentru Endoryus):

Omul e asexual

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Singura modalitate sa nu te faca ipocrita Ray e sa-i dai de inteles ca conteaza doar aspectele superficiale.

nu e adv asa ceva,dar, sa spui asa ceva e ipocrizie, eu sunt de acord ca si personalitatea conteaza, inteligenta, dar sa spui ca doar fizicul asta e o minciuna

| RAY a răspuns (pentru Raven):

Buna asta, likee