| RAY a întrebat:

Fetelor, deci atractia fata de partenerul vostru nu conteaza? Cum e sa faci sex fata de un om de care nu simti nimic?

https://www.tpu.ro/......de-la-fel/

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Eu sunt superficiala ( big grin ) și recunosc ca atracția este foarte importantă. Trebuie ca un bărbat sa ma atragă fizic in primul rând; numai dacă îmi place încerc sa îl cunosc și sa văd dacă ne potrivim ( mental, sufletește, etc...).

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Consider ca nu esti superficiala si ca esti sincera si ca majoritatea asa si facem si ipocritele cu sufletul conteaza doar, cum ar fi sa spui iubi cum ma gasesti? iar el, pai stii iubi ai un suflet bun, de ce stau fetele cu orele in fata oglini sau dau banii pe cosmetica, haine sau dietele, sa fim seriosi sau de ce exista zona prieteniei

| Plato a răspuns (pentru RAY):

De proaste stau cu orele in fata oglinzii. Timp si bani pierduti, barbatii prefera naturaletea.

| RAY explică (pentru Plato):

Asa spun ei, dar întorc capul la alea

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu fi asa rea. Pe o scara de la 5 la 10 dpdv fizic. Ai sta cu un barbat care nu te atrage asa tare fizic, dar te potrivesti de minune dpdv mental si sufleteste?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Intorc capul dupa alea, dar nu cred ca ai vrea sa te trezesti dimineata langa una. laughing
Te culci cu nepoata si te trezesti cu bunica. laughing

| RAY explică (pentru Plato):

Aia se numeste aventura, cand stai cu un om pentru o relatie te atrage mereu

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Exact. Atunci, de ce sa se machieze?

| RAY explică (pentru Plato):

Pentru ca vor sa iti imbunatateasca aspectul fizic, cu toti vrem asta, de asta ne cumparam haine mai cool, telefoane, facem dus, ne facem freze, avem grija de corpul nostru, tu esti gras?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dar nu imbunatatesc cu nimic, doar temporar. Tu cand vezi pe una cu 3kg de glet pe fata, nu iti dai seama ca si l-a pus deoarece ascunde ceva?
Una e un luciu de buze, alta e sa dai cu trafaletu'.
Dpdv medical nu sunt gras, daca tot te intereseaza. laughing Domnu' doftor mi-a zis ca am 15% grasime corporala si a zis ca e ok. Si mama a zis ca e ok.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Morbid, dacă ma potrivesc cu un bărbat din punct de vedere mental și sufletește, va fi o plăcere sa stam de vorba, dar atât. Niciodată nu m-as putea implica sentimental cu cineva care nu-mi place, darămite sa fac sex cu acea persoana.
La voi bărbații poate ca e diferit, habar n-am. Așa ca te întreb pe tine: ii poți porunci p. ulii tale sa se scoale dacă nu ești atras de femeia de lângă tine? Eu una, nu cred.
Vezi? Și voi, bărbații, sunteți la fel de "superficiali" ca noi. Doar ca n-aveți testicule sa recunoașteți.

| RAY explică (pentru GirlOnline81):

Nota 10 pentru intrebarea mea, ca barbat recunosc ca este imposibil sa determini asa ceva voluntar, nici vorba de asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

"tale sa se scoale dacă nu ești atras de femeia de lângă tine? Eu una, nu cred. "
Cand nu ai mai facut sex din viata anterioara crede-ma ca se scoala, doar pentru ca e femei.
Se poate face sex si cu oameni de care nu sunt atras fizic.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa o fi happy.

53 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Domnu' neamț, dă-o-n... de limbă română.
"cum e sa va faci sex fata de un om de care nu simti nimic?"
Adică să faci sex în fața unuia față de care nu simți nimic? laughing
Asta înseamnă în română "să faci sex față de..."
Mai bine zi în germană că traducem noi cu Google. laughing

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Sa faci sex cu un om fata de care nu simti nimic, ce nu intelegi bre?

| sofisis a răspuns:

Esti cel mai fixist om pe care il stiu...nimeni, in nici o intrebare de-a ta nu ti-a spus ca DOAR sufletul conteaza ( poate doar Plato bate inspre ideea asta dar nici el nu e 100% convins). Fiecare ti-a explicat cat conteaza pentru sine diferite aspecte. Tu ori faci pe prostul ori esti. Scuza-ma. Si nu, contrar a ceea ce zici sau crezi tu atractia nu este numai fizica. Daca vrei sa stii, strict de atractie fizica, femeile nu prea se baga. Acea atractie la noi implica mult mai multe. Implica o anumita chimie care iti zbarleste parul pe tine si te face sa te uzi de la distanta. A, ca apreciem un barbat bine facut, da. Dar asta nu ne va face sa ne **** cu el. Mai clar de atat ce vrei?

| RAY explică (pentru sofisis):

în 6 Aprilie | RAY a răspuns:
în 7 Iulie 2015 | sofisis a răspuns:
Normal ca nu. Nu poti avea o relatie sexuala cu o persoana care nu te atrage din punct de vedere sexual, logic nu?
Si daca nu ai o relatie sexuala, nu se mai numeste ca esti intr-o relatie...se numeste ca esti amic/a cu acea persoana.
Categoric fizicul este primul la care ne uitam si abia apoi descoperim daca ambalajul e tot ceea ce e de acea persoana sau are si ceva mai mult.

Pe de alta parte nu as sta cu cineva strict pentru fizic. Poate asa...cateva saptamani, imi fac damblaua cu el si gata.

Eu sunt fixist oare? sa vedem, o fata pune o intrebare cum ca eu am afirmat ca orice fata care spune ca doar sufletul conteaza e ipocrita,apoi alte fete confirma asta,dupa ce vorbesc cu fetele alea aflu ca au facut sex cu tipi hot,si tot eu sunt fixist omule, urasc ipocrizia voastra lipsita de logica, ba tu ai spus ca conteaza atractia fizica prima oara si apoi ambalajul, da stai ca nu esti singura in fapt cei care au citit intrebarea aia nici macar nu stiau la ce raspund, cica ma faci prost, eu nu sunt prost femeie sunt sincer si urasc ipocrizia

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Eu in raspunsul meu nu m-am legat de parerile mele personale. Ti-am explicat clar ca toti cei care ti-au raspuns au incercat sa iti explice ce anume conteaza pentru ei si in ce masura. Si ceea ce ti-am spus acum cu ceea ce am spus atunci nu sunt deloc contradictorii. Tu ai mari probleme in capacitatea de a interpreta ceva. Nu stiu de ce tot incerci. Sincer...

| RAY explică (pentru sofisis):

Ce sa imi explica omule ca doar sufletul conteaza,tu stii ce inseamna a explica cuiva ceva,stii ce inseamna argumentarea analitica,gandirea critica,nu cred ca stii,nu sunt fixist deloc, sunt deschis spre orice lucru cat timp este dovedit prin dovezi,tu crezi in rapiri cu aliens,eu nu cred,tu crezi in zana maseluta,eu nu cred, cred ca nici tu, oare de ce, ca lipsesc dovezile, suntem fixisti oare noi doi, pai nu, in scoala logica nu ati facut

| RAY explică (pentru sofisis):

Toata discutia noastra era despre conteaza doar sufletul? tu ai raspuns ca nu,atunci de ce o continui,nu ai ce face banuiesc, apoi scrii ca nu te inteleg, mai inteles deja ai raspuns la intrebare, eu nu neg ca un om este complex,stiu multe despre psihologie,despre efectul halo =prima impresie care conteaza mult,nu neg ca exista variatie, nu neg ca nu toti percem la fel reaitatea,am generalizat eu ceva, dar atractia fizica este baza selectiei sexuale a spune ca nu contaza contrazice baza evolutiei, selectia sexuala, naturala sunt baza asa ca alegerile pe baza de suflet sunt basme, povesti, omul face alegeri pe baza de vaz = noi suntem fiinte diurne nu pananormale, dar nu inseamna ca toti regasim ce e frumos acelasi lucru

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Nu conteazã asa tare aspectul fizic, (Dar sunt cazuri rare) sa-i duca si capul.

Si invers e cam acelasi lucru. Am gasit o intrebare care dateaza din 2017 =)) cu femeia pisica, comedie maxima
https://www.tpu.ro/......-rog-fara/

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt perfect de acord ca nu conteaza aspectul fizic decat ca prim impact. Dupa...conteaza numai ce are de oferit o persoana. Degeaba esti frumos de pici daca esti agramat, nu ai nici un tel de viitor, nu stii sa te comporti cu o femeie, injuri, bei etc.
Sunt o gramada de femei considerate uratele de societate cu barbati considerati wow. Si invers. Uite caz clasic de barbat nu foarte frumusel : Jim Carrey. Fizic nu ma da pe spate absolut deloc dar cred ca viata cu el este super/mega funny si interesanta. Unui tip de genul i-as fi dat oricand o sansa.
Am fost mai demult cu un tip frumos. Ma da clasic de frumos. Nu avea scoala ( nu pentru ca era prost, nu a avut situatie materiala buna) si lucra intr-un depozit si era plictisitor la pat. Pe cate era de frumos...nu am putut sa stau cu el. Nu imi placea faptul ca nu avea ambitii de nici un fel si ma plictisea la pat. Am rezistat doar 4 luni. In schimb am cunoscut un barbat despre care ma intrebau cunoscutii "ce draq vezi la el?". M-a facut safericita, mi-a dat lectii de viata, m-a ajutat sa cresc si mi-a dat niste orgasme epice. So... desi RAY merge pe extreme si nu vrea sa priceapa nimic din ce i se spune e bullshit ca noi oamenii ne axam pe fizic sau pe suflet, ca fiecare ne uitam la un om si vedem fix acelasi lucru. Ma rog, sunt multe pe care RAY nu vrea sa le accepte.

| RAY explică (pentru sofisis):

Eu accept doar lucrurile dovedite empiric atat,restul sunt credinte oarbe, nu ma refer la religie,credinta in dumnezeu,iubirea este o forma de credinta, increderea in cineva este o credinta, a spune ca doar personalitatea conteaza este o credinta,a spune ca doar fizicul conteaza este o credinta,eu nu accept credinte,vorba lui Einstein eu nu vreau sa cred eu vreau sa cunosc

Nu eu am dus la extrem,cand fata aia a dat citatul meu ati spus ca nu e adevarat,nu am vazut pe nici sa spuna ca conteaza ambele doar ca eu gresesc,daca tu nu pui pret pe fizic nu generaliza, tu nu reprezinti toate femeile, e parerea ta, treaba ta, nu vorbi in numele lor

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce nu e adv din intrebarea aia? toti avem iubitele la care visam?

| RAY explică (pentru sofisis):

Https://www.alamyimages.fr/......66198.html

JIM CARREY este frumos, are o fata masculina, simetrica

| RAY explică (pentru sofisis):

Desi RAY merge pe extreme si nu vrea sa priceapa nimic din ce i se spune e bullshit ca noi oamenii ne axam pe fizic sau pe suflet, ca fiecare ne uitam la un om si vedem fix acelasi lucru. Ma rog, sunt multe pe care RAY nu vrea sa le accepte.

https://www.tpu.ro/......de-la-fel/

cum poti sa minti in halul asta, cand voi ati spus ca DOAR sufletul conteaza, cica eu merg pe un anumit lucru nu voi

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Pentru tine. Pentru mine nu e frumos deloc.

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Din nou....cine a spus ca doar sufletul conteaza? Nu conteaza nimic in cantitate de "DOAR". Conteaza absolut toate. La fiecare dintre noi in diferite proportii. Pentru relatii mai... usurele, conteaza mai mult fizicul. Pentru relatii mai serioase deja se pune accent pe celelalte aspecte. Numai tu vezi in termeni de DOAR. Si inca nu reusesc sa inteleg de ce.

| RAY explică (pentru sofisis):

Iar presisti in minciuna ta,cine a spus,esti ca dragnea,cine a spus ca eu am furat ceva?

omule acolo era un citat de al meu = fetele care spun ca DOAR sufletu conteaza sunt ipocrite, este adevarat asa ceva? voi ati spus ca nu este adevarat, iar acum scrii dar cine a spus, fi mai serioasa si tu nici una nu ati scris ca conteaza fizicul, se poate vedea clar asta

https://www.tpu.ro/......de-la-fel/

mai amuzanta e o userita care imi spunea ca avea aventuri cu tipi hot dar pune baza pe personalitate, ce rost are sa mintiti in halul asta apoi va mirati ca suntem misogini cica, cum sa ai incredere in asemenea fiinte

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu e vorba de ce visezi e vorba de ce te multumeste. Nici pe mine nu ma avantajeaza moAca arat de nota 6-7

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Te multumeste ceea ce te atrage fizic in primul rand,pentru a sta cu un om trebuie sa ai un interes, nu stai cu un om din mila, scarba, plictiseala, stai pentru ca simti ceva fata de el, prima impresie = fizicul iti da un interes sa cunosti acel om

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Doamne fereste. Ma baiatule, n-am idee de ce furt vorbesti.
Ti-am explicat de tzspe ori ca nu conteaza DOAR sufletu. Doar tu insisti in prostia asta. Daca ti-o fi zis tie o aiurita chestia asta si tu ai ramas blocat, e treaba ta. Am obosit sa tot incerc sa iti explic ca nimic nu conteaza in procent de 100%.
Si apropos, cea care o fi zis asta cu sufletul, probabil incerca sa iti explice ca desi tu zici ca esti naspa si ca nu o sa gasesti niciodata o fata, cu siguranta or sa fie persoane care sa fie atrase de ceea ce ai in tine, care nu vor pune pret numai pe ambalaj. Dar si asta e un concept pe care tu nu reusesti sa-l digeri sau sa-l crezi. Nu stiu exact ce e in neregula cu tine, ce-ai patit de ai o parere atat de proasta despre tine dar e clar ca e peste puterile noastre sa te ajutam cumva.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu esti de parere ca si RAY ca o sa mori singur pentru ca nu te avantajeaza moaca?

| RAY explică (pentru sofisis):

Bla,bla eu numai am ce discuta cu cineva care ma minte in fata si vine cu vrajeli, dar eu nu am spus asa ceva

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Tu ma intrebi daca sunt prost?

Vroiam sa-ti raspund mai sus, dar nu ma asteptam sa iei cu povesti despre experientele tale. Te cred, stiu, din ce am mai belit ochii si urechile.

Nu ma bãga in seama, eu am venit la intrebarea asta sa pun paie pe foc. E amuzant cum va ciondaniti tu cu Ray laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevarul e ca nici eu nu stiu ce naiba e in neregula cu mine de la o vreme de chiar bag in seama ce zice Ray. Am reusit sa-l ignor cu brio tim de 4-5 ani...anu asta am dat cu bata-n balta laughing)

| Plato a răspuns:

Permite-mi sa intervin. Daca nu exista atractie fizica, nu inseamna ca nu exista nimic. De ce zici ca nu simti nimic?

| RAY explică (pentru Plato):

Dar ce exista omule daca nu simti nimic atractiv fizic?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai cum adica? Asta e tot ce te poate atrage la o persoana?

| RAY explică (pentru Plato):

Omule pe tine te atrag babele de 90 de ani cu suflet bun? sa stim, poate apari la ora 5 laughing laughing

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Ma atrag cele de varsta mea, cu suflet bun.

| RAY explică (pentru Plato):

Misto,indiferent de cum arata, fi ma sincer lasa ipocrizia asta

| Emma30555 a răspuns:

Atractia conteaza dar daca nu ti place fizic dar iti place cand te atinge, iti place in pat nu tot atractie e? Dar el poate ca nu e cum iti place tie fizic dar te atrage altfel. Mie mi s-a intamplat. Prima data te uiti la fizic, apoi daca e o persoana care iti apare des in cale poti ajunge sa te uiti la el si sa te ateaga intr-un fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajungi la iubire atunci când se aplică regula celor 3 "A" : Atracție, Atitudine, Afecțiune. Ai nevoie sa iti placă in primul rând fizic persoana respectiva, apoi sa aiba o personalitate mișto, sa aveți si discutații interesante si apoi dacă primești afecțiune din partea ei, sa te placă si boom, magie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa ajungi la iubire se aplică regula celor 3 "A": Atracție, Atitudine, Afecțiune. In primul rând ai nevoie sa iti placă fizic persoana respectiva, este ceva natural si logic, nu superficial.
Apoi e nevoie sa aibă o personalitate mișto, sa aveți discutii interesante.
Daca primești afecțiune de la persoana, te place, vezi cum -boom- se intampla magia

| Alexxiax98 a răspuns:

Atractia conteaza, fizicul nu conteaza.

| RAY explică (pentru Alexxiax98):

Omule in lipsa unui fizic ce atractie ai?

| Alexxiax98 a răspuns (pentru RAY):

Chiar nu am nevoie de un fotomodel, am nevoie de un barbat.
Conteaza sa ma iubeasca, nu sa ma f... ca-n filmele erotice. Sa ma simt iubita, inteleasa, sa comunicam, sa avem o conexiune. Am nevoie de cineva si la 60 de ani, iar atunci sigur nu va mai avea aspectul fizic. Atunci cu ce raman? Raman cu omul, cu sufletul, iar daca ala e nasol, degeaba zic ca era frumos acum 40 de ani.

| RAY explică (pentru Alexxiax98):

Alooooooo fata nu vorbesc de fotomodeli, vorbesc de atractie fizice, ai interpretat aiurea intrebarea mea, eu vorbesc de atractie fizica, chimia aia nu de fantezi cu fotomodeli

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai asta e cu totul altceva. Bineinteles ca trebuie sa vezi perfectiunea in partener, pe toate planurile. Dar asta e o chestie subiectiva si relativa.

| RAY explică (pentru Plato):

Bineinteles ca trebuie sa vezi perfectiunea in partener = exagerezi, nu exista asa ceva, nici tu nu esti perfect, nu vorbesc de perfectiuni, daca asa ar fi mereu am fi nemultumiti de noi si de alti, fi rezonabil si tu

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu sunt perfect in general, sunt perfect pentru cineva. Si tu esti perfect pentru cineva. Cineva e perfect pentru mine, altcineva perfect pentru tine. Da, perfect.

Cineva e facut special pentru tine, cum o piesa de Ford e facuta special pentru un Ford, si se va potrivi perfect.

| RAY explică (pentru Plato):

Nici o piesa de la Ford nu e perfecta e buna, perfectiunea este ceva superior, eu merg undeva spre mediu