| Byankaa66 a întrebat:

Fetele, cum ati reactiona daca intr-o discutie cu iubitul vostru ati aduce vb de ex`a lui care a fost si prima dragoste si ia-ti spune ceva de ea poate mai putin placut iar el ar avea o reactie nu tocmai buna spunandu`va " draga ea a fost prima dragoste, ea va avea mereu un loc special in inima mea nu tu, clar ca n`o sa mai iubesc pe nimeni niciodata asa cum am iubit`o pe ea"? Tin sa mentionez ca asta am patit azi cu iubitul meu, suntem de 1 an si 4 luni impreuna si nu stiu ce sa zic despre el, nu stiu cat ma iubeste. Nu mai e cu ea de 4 ani iar ea e casatorita acum. Am 18 ani iar el 26 stiu ca e cam mare dif dar ne-am iubit, sau na asta am stiut eu, imi spune mereu ca vrea sa ramanem pentru totdeauna impreuna, tot timpul ma iclude in planurile lui de viitor dar totusi nu stiu ce sa mai cred dupa aceasta reactie.

Răspuns Câştigător
| Catheryne a răspuns:

Chiar daca nu mai este impreuna cu fosta de 4 ani, el inca o iubeste foarte mult. Sper sa nu te superi pe mine, dar daca ti-a zis tie asa ceva fi sigura ca daca ar mai avea cumva vreo sansa in viitor sa se impace cu ea, ar face-o fara ezitari (dar acum te include pe tine in toate planurile lui pentru ca stie ca ea este casatorita si nu o sa se intoarca niciodata la el). Probabil ca este totusi atasat de tine, dar eu in locul tau i-as propune sa luati o pauza pentru a-si pune ordine in ganduri si sa-si de-a seama daca te iubeste cu adevarat. Astfel poate va invata sa te pretuiasca mai mult si sa nu traiesti in continuare cu aceasta nesiguranta ca daca fosta l-ar accepta din nou ar da fuga la ea. Daca dupa aceasta pauza nu incearca sa se impace cu tine inseamna ca nu tine-a la tine. Esti tanara, traieste-ti viata, distreaza-te cu prietenii, incearca sa-ti faci un viitor, cu siguranta va aparea si pentru tine un baiat care sa te pretuiasca si sa te iubeasca cu adevarat. Succes! happy

8 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Tu la 18 umbli cu ala de 26? nu va inteleg dc va bagatzi in relatii cu baieti mult prea mari? e asa greu sa iti gasesti unu de varsta ta. el inca o iubeste pe aia si cred ca vrea sa fie cu ea din nou, paraseste-l si cautati unu de varsta ta si distreazate

| Clarity a răspuns:

laughing) nesimtit, dar probabil a iubito foarte mult si tot timpu va ocupa un loc in inima lui, nu ca tu nu ai fii importanta dar pur si simplu prima dragoste ii super importanta... oricum de tinut tine la tine, dar trebuie sa stii ca si fosta a fost destul de importanta.

| AnnaMaria a răspuns:

E urat straight face urat rau.
"ea va avea mereu un loc special in inima mea nu tu"
explica-mi, de ce mai sunteti impreuna?

| AnnaMaria a răspuns:

Da,inteleg ca il iubesti.dar a sunat urat felul in care ti-a spus ca "prima dragoste nu se uita"[o porcarie dupa parerea mea], eu una m-as fi simtit prost.

| Byankaa66 explică:

Elasexygagica tu dai sfaturi? adica u aia cu intrebarile alea de tot rahatu? stii tu ce e bine? in locul tau mi-ar fi rusine sa mais cot un cuvant cand stiu cat de penibila am fost uneori.

| Byankaa66 explică:

Anne, suntem impreuna pentru ca il iubesc si pana nu demult stiam ca si el simte acelasi lucru, crede`ma ca o perioada a fost foarte frumos si credeam pe cuvant ca noi chiar ne vom indeplini toate visele si nu am avut cum sa renunt la el, el pentru mine ii prima dragoste din pacate. Ce mi-a zis el aseara eu stiam dar nu as fi vrut pentru nimic in lume sa-l aud si pe el ca mi le spune, poate nici eu nu am procedat bine ca i-am amintit inca o data de ea si pe deasupra mai fac si o ironie la adresa ei pentru ca el a facut o gluma cu mine si eu n`am gustat`o si atunci i-am ce i-am zis de fosta, si nah adv e ca atunci cand imi zice ceva ce nu`mi place incerc sa i`o intorc pomenind de ea... Eu as fi vrut sa aflu daca reactia asta este normala la o persoana care nu mai e impreuna cu cel/cea pe care a/l-a considerat(`o) prima dragoste.

| Byankaa66 explică:

Cassandra, nu ma supar stai linistita din contra iti multumesc ca ai avut rabdare sa citesti. Crede`ma ca in urma cu o luna de zile am vrut sa ne despartim, simteam ca nu ne e bine, nu eram pe aceeasi lungime de unda, aveam pareri diferite aproape in orice situatie si am simtit ca nu ma iubeste, si cand m`am dus la el sa-i zic a ramas uimit, nu se astepta si mi-a zis ca nu vrea sa ne despartim pentru ca ma iubeste si isi doreste sa fim impreuna, ok am lasat`o asa si nu ne-am desp. Seara mi-a lasat un mesaj pe mess in care imi zicea ca ma iubeste mult si ca nu isi doreste pe alta langa el si sa-l iert daca mi-a gresit cu ceva... Jur ca sunt intr-o ceata totala, nu stiu ce sa mai cred, nu stiu ce simte el si mi`e frica sa nu iau o decizie gresita.

| costescucristian a răspuns:

Bya nu baga in seama toti prostii. Daca tu crezi ca il iubesti pe acest barbat e foarte bine, numai ca sentimentul sa fie reciproc. Vb cu el de fiecare data da`i de inteles ca il iubesti si va face si el acelasi lucru cu tine daca simte acelasi lucru.nu conteaza diferanta de varsta dintre voi deloc.Pr mea e mai mica decat mine cu 6 ani si ne intelegem de minune