| Roberta00 a întrebat:

Fetele mi-a venit menstruatia astazi si sunt 100% sigura ca o s-o am si in Ziua de Craciun cum ma duc la biserica asa? Vreau sa ma spovedesc si sa ma impartasesc.Ca cica e pacat daca te duci la biserica cand esti pe stop.Va roog ajutati-ma! Si am un pacat mai intim asa si imi e rusine sa-l spun preotului.Cum altcumva as putea scapa de acel pacat?

Va rog mult raspundeti-mi.
uitati ce scrie aici:
http://gabrieltzu.wordpress.com/......-biserica/

Răspuns Câştigător
| RMihai a răspuns:

Deci, nu te duci la biserica, pacatu il spui preotului cand te spovedesti indiferent de gravitatea lui, mai mult de atat nu cred ca te poate ajuta nimeni

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu ca din cate stiu eu nu e un pacat sa maergi la biserica pe stop dar e un pacat ca sa u mergi la biserica

| Ciprian a răspuns:

Nu ai cum sa scapi de el pur si simplu. Du-te la biserica. E cel mai bine.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Prostie, nu-i adevarat, nu zi la preot nimica, ii intimitatea ta, nu are legatura cu Dumnezeu, adica cu biserica, unde ai scos prostia asta? Poti sa te duci linistita! Sper ca te-am ajutat!
Bafta si Craciun Fericit!

| Crisu a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa te duci la Biserica nu te impiedica nimeni.Mai rau faci daca nu te duci.Nu e ceva sigur chestia ca daca esti pe stop, nu e bine sa te duci la Biserica.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu poti sa te duci decat in curtea bisericii sad. Eu am avut asa de Paste si nu am putut sta la slujbe crying.

| byby0552 a răspuns:

Mai nu mai vb prostii. Unchiul meu este preot si l-am intrebat, pentru ca si eu am avut aceiasi problema. Poti merge la biserica dar fara sa saruti icoanele sau fara sa te inchini.winking

| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Fiecare cum consideră. Eu sunt de părere că nu este păcat și particip fără jenă la slujbe (dacă este cazul) și te sfătuiesc să participi și tu dacă dorești. Aceste mituri mă duc undeva, cu mult timp în urmă, când nu existau absorbante și femeile puteau murdări în Biserică de sânge. Acum, nu cred că e cazul.
Numai bine!
Pumpkin Pie

| Aly359 a răspuns:

Da nici eu nu particip la slujba orice ar fi pentru ca mama mea nu ma lasa sa intru si asta e nu ma duc nu ma duc ma rog mai mult acasa si atata tot sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapi de el daca il marturisesti sincer si cu parere de rau si daca nu il mai faci...cat despre cealalta prob...eu cred ca poti merge atata timp cat nu ai accidente.sti la ce ma referhappy.

| Deya_1770 a răspuns:

Vai de viata mea hai ca asta e buna laughing mai e o superstite pana mea... nu cred ca iti zice preotul iesi afara din biserica e ceva natural ce naiba