| mihaela1212 a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatia chiar in ziua in care trebuie sa ma duc la Biserica sa ma spovedesc /impartasesc /trecut pe sub masa etc...nu am voie sa ma duc in biserica? Ce ma sfatuiti sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnDy12 a răspuns:

Iti pui tampon si te duci oriunde!
Funda plzz!

| Gumã a răspuns:

Depinde de religie.
La ortodoxi conteaza, la catolici, insa nu :d
Paste fericit :d

| Nesquik_8060 a răspuns:

Nu... Nu ai voie sa intrii in biserica. E pacat.Eu stiu de la un preot care a fost si profesor. Deci stiu din surse sigure

| nikbad4u a răspuns:

Nu-i nici o problema poti sa te duci te speli faci un dusi apoi normal pui ce stii u pentru protectie de menstruatii si apoi mergi nu-ti face griji

| AndraKame a răspuns:

Nu,nu trebuie sa intri in biserica sau sa saruti icoane.Este considerat un pacat.